Motoobleceni-kb.cz

Autoservis
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

ABS světlo zůstává na BMW řady 2, co dělat?

Věnovat pozornost vašemu vozu je v dnešní době velmi důležité, ve skutečnosti, pokud neděláte jeho minimální servis, nebo pokud nezohledníte příznaky abnormality, vysoce riskujete, že vaše vozidlo bude zvadlé. To je přesně to téma, o kterém budeme hovořit v tomto článku, jedním z ukazatelů, který nejvíce znepokojuje motoristy, je Výstražné světlo ABS na BMW řady 2. Abychom vám pomohli analyzovat toto výstražné světlo, nejprve se podíváme na to, co toto výstražné světlo ABS odpovídá, pak za vteřinu jak postupovat, pokud je světlo ABS u BMW řady 2?.

Co znamená ABS na BMW řady 2?

Svou obsahovou stránku zahájíme pomocí definice výstražné kontrolky ABS u BMW řady 2Za tímto účelem nejprve zjistíme, co je ABS, a poté, proč se na vašem vozidle rozsvítí kontrolka ABS.

Co je ABS na BMW řady 2?

Nejprve je nezbytné prokázat, k čemu je ABS vaší BMW řady 2 využíván, abyste pochopili zbývající část tohoto článku. ABS (protiblokovací brzdový systém) je zařízení, které zabraňuje zablokování kol vašeho vozu během brzdění. Cílem tohoto systému je snížit brzdnou dráhu automobilu tím, že zabrání zablokování kol, sklouznutí po silnici a ztrátě kontroly nad vozem. Systém ABS vaší BMW řady 2 se skládá z několika prvků, zde jsou:

  • Senzory rychlosti na každém kole, což vyhodnotí, zda se jedno z kol zablokuje.
  • Hydraulický systém a ventily který bude řídit tlak brzdových destiček na kotoučích pro ovládání brzdné síly automobilu
  • Počítač, který je řídícím centrem celého systému ABS, jakož i kontrolkou ABS vaší BMW řady 2

.

Ve skutečnosti můžete jednoduše zjistit, jak funguje ABS vašeho vozu. Pokud musíte řídit, zjistíte, že vaše auto bude brzdit tlapáním, to je přesně to, co ABS umožňuje, optimalizuje brzdění na maximum propojením fází tlaku na brzdové kotouče a fází vybíjení, aby se zabránilo zablokování kol.

Weiterlesen:
Volant, který píská Bmw Serie 2 F23?

Význam ABS světla na BMW řady 2

Nyní přejdeme k sekci, na kterou jste zcela jistě více zvědaví, význam kontrolky ABS na BMW řady 2? Za prvé, je to oranžové světlo, takže pokud je zapnuté, znamená to, že váš systém ABS je vadný. Mějte na paměti, že jakmile se rozsvítí výstražná kontrolka ABS, systém ABS se přepne do bezpečnostního režimu, takže byste měli přizpůsobit svou jízdu a nepřijímat žádná rizika. Zde jsou různé problémy, na které může výstražné světlo ABS u vaší BMW řady 2 ukazovat:

  • Může to být jednoduchý zkrat, poškozený kabelový svazek, vadné relé nebo pojistka. Ověřte to pomocí tlakoměru.
  • Poruchový senzor ABS: Porucha jednoho z nich způsobí rozsvícení kontrolky ABS na vaší BMW 2 Series
  • Hydraulický blok ABS vaší BMW řady 2: Pokud je vadný, je možné, že se rozsvítí kontrolka a již nebudete moci používat ABS.
  • Počítač ABS: Pokud má počítač problém, je středem všech rozhodnutí učiněných pro spuštění systému ABS, světlo se zjevně rozsvítí.

Co když se na mém BMW 2 Series rozsvítí kontrolka ABS?

Nyní přejdeme k části, kde se pokusíme nabídnout některá řešení, jak toto světlo vypnout, a tak odpovědět na následující otázku, co dělat, když na mém BMW 2 Series svítí kontrolka ABS?. Řešení budou záviset na selhání, kterým procházíte. Za prvé, předejte své BMW řady 2 diagnostickému nástroji, pokud nevíte, jak číst chybový kód na BMW řady 2, nemyslete si dvakrát, že si budete procházet obsah našeho článku, který vysvětluje kroky, které je třeba podniknout. Jakmile najdete zdroj problému, postupujte podle následujících kroků k jeho odstranění vypněte na svém BMW řady 2 kontrolku ABS:

  • Problémy s ECU nebo hydraulickým blokem: Lze jej pouze seřídit, a v tomto případě budete muset projít profesionálem, ale pokud je mrtvý, může vás změna ECU stát přibližně 1000 1500 EUR a 2000 XNUMX až XNUMX XNUMX EUR pokud je musíte oba změnit.
  • Elektrický problém: Jakmile si všimnete elektrického problému na vašem manometru, je-li to jen pojistka nebo relé, počítejte maximálně kolem 10 €, v ostatních případech budete muset opravit kabelový svazek.
  • Vadný senzor: Někdy stačí jednoduché vyčištění senzorů, aby se problém odstranil, v každém případě může změna senzoru stát až několik set eur.
Weiterlesen:
Jak odstranit nárazník z a Bmw Serie 2 ?

Další tipy na BMW řady 2 najdete v kategorii BMW řady 2.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector