Motoobleceni-kb.cz

Autoservis
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

ABS světlo zůstává na BMW řady 3, co dělat?

Věnovat pozornost vašemu vozidlu je v těchto dnech životně důležité, ve skutečnosti, pokud neděláte jeho minimální údržbu nebo pokud nezohledníte příznaky abnormality, silně riskujete, že vaše vozidlo bude zvadlé. To je konkrétně téma, na které se dnes zaměříme, jedním ze signálů, které nejvíce narušuje majitelé aut, je Výstražné světlo ABS na BMW řady 3. Ve snaze pomoci vám analyzovat toto výstražné světlo nejprve zkontrolujeme, k čemu toto výstražné světlo ABS odpovídá, poté za sekundu co dělat, když je světlo ABS u BMW řady 3?.

Co znamená ABS světlo na BMW řady 3?

Začneme s obsahem našeho článku pomocí význam kontrolky ABS u BMW řady 3, nejprve to zjistíme, co je ABS, a později, proč se na vašem autě rozsvítí kontrolka ABS.

Co je ABS na BMW řady 3?

Nejdříve je třeba vysvětlit, k čemu je ABS vaší BMW řady 3 využíván, abyste pochopili zbytek této směrnice. ABS (protiblokovací brzdový systém) je zařízení, které zabraňuje zablokování kol vašeho vozu během brzdění. Cílem tohoto systému je optimalizovat brzdnou dráhu automobilu tím, že zabrání zablokování kol, sklouznutí po silnici a ztrátě kontroly nad vozidlem. Systém ABS vaší BMW řady 3 se skládá z několika prvků, zde jsou:

  • Senzory rychlosti na každém kole, který prozkoumá, zda se jedno z kol zablokuje.
  • Hydraulický systém a ventily který bude řídit tlak brzdových destiček na kotoučích pro ovládání brzdné síly automobilu
  • Počítač, který je řídícím centrem celého systému ABS, jakož i kontrolkou ABS vaší BMW řady 3

.

Faktem je, že můžete jednoduše cítit, jak funguje ABS vašeho vozu. Pokud musíte řídit, zjistíte, že vaše auto bude brzdit tlapáním, toto je přesně chování, které ABS umožňuje, optimalizuje brzdění na maximum propojením fází tlaku na brzdové kotouče a fází vybíjení, aby se zabránilo zablokování kol.

Weiterlesen:
Kde najít zapnutou pojistku počítadla kilometrů Bmw Serie 3 E90?

Význam ABS světla na BMW řady 3

Nyní přejdeme k části, o kterou se pravděpodobně více zajímáte, význam kontrolky ABS na BMW řady 3? Nejprve je to oranžové světlo, takže pokud je na tom, naznačte, že je váš systém ABS vadný. Měli byste být upozorněni, že jakmile se rozsvítí výstražná kontrolka ABS, ABS se uvede do bezpečnostního režimu, takže byste měli přizpůsobit svou jízdu a nepřijímat žádná rizika. Zde jsou různé problémy, které může výstražné světlo ABS u vašeho BMW řady 3 ukazovat:

  • Může to být jednoduchý zkrat, přerušený kabelový svazek, vadné relé nebo pojistka. Zkontrolujte to pomocí tlakoměru.
  • Poruchový senzor ABS: Porucha jednoho z nich způsobí, že se na vašem BMW řady 3 rozsvítí ABS
  • Hydraulický blok ABS vaší BMW řady 3: Pokud je vadný, je možné, že se rozsvítí kontrolka a již nebudete moci používat ABS.
  • Počítač ABS: Pokud má počítač potíže, protože je středem všech rozhodnutí učiněných pro spuštění systému ABS, světlo se zjevně rozsvítí.

Co když se světlo ABS aktivuje na mé BMW řady 3?

Nyní přejdeme k části, kde se pokusíme dát několik odpovědí, jak zhasnout toto světlo, a tak odpovědět na následující otázku, co dělat, když na mém BMW 3 Series svítí kontrolka ABS?. Odpovědi budou založeny na selháních, se kterými se setkáváte. Předně, předejte své BMW řady 3 diagnostickému nástroji, pokud nevíte, jak načíst chybový kód u BMW řady 3, neváhejte prozkoumat naši směrnici, která upozorňuje na kroky, které je třeba podniknout. Jakmile zjistíte zdroj problému, postupujte podle následujících kroků k jeho vyřešení a vypněte na svém BMW řady 3 kontrolku ABS:

  • Problém ECU nebo hydraulického bloku: Může být nastaven pouze a v této situaci budete muset projít odborníkem, ale pokud je mrtvý, může vás výměna ECU stát přibližně 1000 1500 EUR a 2000 XNUMX až XNUMX XNUMX EUR pokud je musíte vyměnit oba.
  • Elektrický problém: Jakmile na svém manometru zjistíte elektrický problém, je-li to jen pojistka nebo relé, počítejte maximálně kolem 10 €, v ostatních případech budete muset opravit kabelový svazek.
  • Vadný senzor: K vyřešení problému bude často stačit jednoduché čištění senzorů, v každém případě může změna senzoru stát až několik set eur.
Weiterlesen:
Jak sklopit boční zrcátka na a Bmw Serie 3 ?

Pokud potřebujete další návody na BMW řady 3, přejděte do naší kategorie BMW řady 3.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector