Motoobleceni-kb.cz

Autoservis
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

ABS světlo zůstává na BMW řady 4, co dělat?

Sledování vašeho automobilu je v těchto dnech životně důležité, ve skutečnosti, pokud neděláte jeho minimální rutinní servis nebo pokud nezohledníte signály abnormality, hrozí, že se vaše auto zvadne. To je konkrétně téma, na které se budeme v tomto článku zaměřovat, jedním z ukazatelů, který nejvíce narušuje motoristy, je Výstražné světlo ABS na BMW řady 4. Abychom vám pomohli zkontrolovat toto výstražné světlo, nejprve se podíváme na to, k čemu toto výstražné světlo ABS odpovídá, poté za sekundu jak to zvládnout, pokud je ABS světlo na BMW 4 Series?.

Co znamená ABS na BMW řady 4?

Začneme s obsahem našeho článku pomocí význam kontrolky ABS u BMW řady 4Za tímto účelem nejprve zjistíme, co je ABS, a později, proč se rozsvítí ABS na vašem autě.

Co je ABS na BMW řady 4?

Nejdříve je třeba vysvětlit, k čemu se používá ABS vaší BMW řady 4, abyste pochopili zbývající část tohoto návodu. ABS (protiblokovací brzdový systém) je zařízení, které zabraňuje zablokování kol vašeho vozu během brzdění. Účelem tohoto systému je optimalizovat brzdnou dráhu automobilu tím, že zabrání zablokování kol, sklouznutí po silnici a ztrátě kontroly nad vozidlem. Systém ABS vaší BMW řady 4 se skládá z několika částí:

  • Senzory rychlosti na každém kole, který prozkoumá, zda se jedno z kol zablokuje.
  • Hydraulický systém a ventily který bude řídit tlak brzdových destiček na kotoučích pro ovládání brzdné síly automobilu
  • Počítač, který je řídícím centrem celého systému ABS, jakož i kontrolkou ABS vaší BMW řady 4

.

Ve skutečnosti můžete snadno cítit, jak funguje ABS vašeho vozu. Pokud musíte řídit, zjistíte, že vaše auto bude brzdit tlapáním, toto je přesně to chování, které ABS umožňuje, optimalizuje brzdění na maximum propojením fází tlaku na brzdové kotouče a fází uvolnění, aby se zabránilo zablokování kol.

Weiterlesen:
Jak vyměnit žárovku SPZ BMW řady 4?

Význam ABS světla na BMW řady 4

Nyní přejdeme k části, na kterou jste pravděpodobně více zvědaví, význam kontrolky ABS na BMW řady 4? Začneme tím, že jde o oranžové světlo, takže pokud svítí, znamená to, že je váš systém ABS vadný. Měli byste být upozorněni, že jakmile se rozsvítí výstražná kontrolka ABS, ABS se uvede do bezpečnostního režimu, takže byste měli přizpůsobit svou jízdu a nepřijímat žádná rizika. Zde jsou různé problémy, které může výstražné světlo ABS u vašeho BMW řady 4 signalizovat:

  • Může to být jednoduchý zkrat, poškozený kabelový svazek, vadné relé nebo pojistka. Ověřte to pomocí tlakoměru.
  • Poruchový senzor ABS: Rozdělení jednoho z nich motivuje k tomu, aby se na vašem BMW řady 4 rozsvítilo světlo ABS
  • Hydraulický blok ABS vaší BMW řady 4: Pokud je vadný, je možné, že se rozsvítí kontrolka a již nebudete moci používat ABS.
  • Počítač ABS: Pokud má počítač problém, protože je středem všech rozhodnutí učiněných pro spuštění systému ABS, světlo se nevyhnutelně rozsvítí.

Co když se světlo ABS aktivuje na mé BMW řady 4?

Nyní přejdeme k části, kde se pokusíme nabídnout některá řešení, jak zhasnout toto světlo, a tak odpovědět na následující otázku, co dělat, když na mém BMW 4 Series svítí kontrolka ABS?. Řešení budou založena na selháních, která máte. Začít s, předejte své BMW řady 4 diagnostickému nástroji, pokud nevíte, jak načíst chybový kód u BMW řady 4, neváhejte prozkoumat naši směrnici, která upozorňuje na kroky, které je třeba podniknout. Jakmile zjistíte příčinu problému, postupujte podle následujících kroků k jeho odstranění a vypněte na svém BMW řady 4 kontrolku ABS:

  • Problémy s ECU nebo hydraulickým blokem: Lze je změnit pouze a v této situaci budete muset projít odborníkem, ale pokud je mrtvý, může vás výměna ECU stát přibližně 1000 1500 EUR a 2000 XNUMX až XNUMX XNUMX EUR pokud je musíte vyměnit oba.
  • Elektrický problém: Jakmile si všimnete elektrického problému na vašem manometru, je-li to jen pojistka nebo relé, počítejte maximálně kolem 10 €, v ostatních případech budete muset opravit kabelový svazek.
  • Vadný senzor: K vyřešení problému bude stačit jednoduché čištění senzorů, v každém případě může výměna senzoru stát až několik set eur.
Weiterlesen:
Jak vyměnit žárovku předních směrových světel u mé BMW řady 4?

Chcete-li objevit další tipy k BMW řady 4, podívejte se do kategorie BMW řady 4.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector