Motoobleceni-kb.cz

Autoservis
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Co způsobuje můj Volvo Přehřívá se V60?

Jeden z nejvíce frustrujících problémů, které se mohou objevit na a Volvo U V60 je vidět stoupající teploměr. Ve skutečnosti měřidlo, které se zvedne nad 90/100°, je obvykle známkou toho váš Volvo V60 se zahřívá. Pokud jste za těchto okolností, udělali jste dobře, abyste klikli na tento odkaz, protože vám pomůžeme umístit zdroj a porozumět motivu. Abychom toho dosáhli, na začátku si prohlédneme příčiny přehřátí motoru a rizika, která na něj narazíte, a zadruhé, jaká řešení máte k dispozici, abyste tento jev zastavili.

Proč je moje Volvo Přehřívání V60? Jaká jsou rizika?

A Volvo V60, která se zahřívá, je známkou kritického problému. Neměli byste si myslet, že se s tím vypořádáte později, protože pokud tak učiníte, riskujete nevratné poškození motoru vašeho automobilu. Ve skutečnosti, pokud vaše Volvo V60 se zahřeje a jedete dál, v podstatě riskujete rozbití motoru vašeho auta. Spalovací motor pracuje prostřednictvím spalování, které spouští teplo. Toto teplo musí být kontrolováno, protože může ovlivnit části motoru. Pokud vidíte, že z vašeho motoru začíná vycházet bílý kouř a dochází ke ztrátě výkonu, vaše Volvo V60 se zahřívá a vy si poškozujete motor, musíte zastavit.

Jaké jsou příčiny zahřívání Volvo V60?

 • Únik v chladicím systému

  Pokud vám pravidelně dochází chladicí kapalina a často doplňujete systém, může dojít k netěsnosti, proto nechte systém zkontrolovat, zda nedochází k únikům. Je také možné, že je vadné těsnění hlavy válce, v takovém případě byste měli v oblasti víčka motorového oleje identifikovat „majonézu“.

 • Mrtvý kalorstat

  Cílem této části je zapnout chlazení motoru pouze při optimální teplotě motoru, pokud dojde k jeho rozbití, chladicí kapalina se nikdy nedostane k motoru a Volvo V60 se zahřeje. Zkontrolujte jeho stav.

 • Zablokovaný radiátor

  Přestože je tato situace méně častá, pokud je váš chladič velmi znečištěný nebo zanesený nečistotami, jeho chladicí žebra již nebudou plnit svou funkci a v horkých dnech Volvo V60 se může přehřát.

 • Ventilátor, který již nefunguje

  Nezapomeňte prozkoumat stav a výkon vašeho ventilátoru, navíc na vzduch produkovaný rychlostí vašeho Volvo V60 má rozhodující úlohu při chlazení vašeho motoru, když musí být relé, když jedete pomaleji. V případě poruchy a jízdy nízkou rychlostí se vaše auto jistě zahřeje.

 • Poškozené vodní čerpadlo

  Konečně je možné, že vaše vodní čerpadlo je na konci své životnosti. Ve skutečnosti je jeho povinností proudit chladicí kapalinu celým okruhem, v případě problémů se tento proces zastaví a vaše Volvo V60 se zahřívá. Může to být způsobeno vadným řemenem, který zničil čerpadlo. Pokud je to váš případ, jděte do své garáže.

Jak mohu vyřešit problém s přehříváním Volvo V60?

Kromě toho, že jste zkontrolovali všechny autodíly, které vám mohou způsobit Volvo Aby se V60 zahřál, budete muset udělat správná předsevzetí, abyste omezili rizika v případě, že se vaše auto zahřeje a nemáte jiné řešení, než jet domů nebo za svým automechanikem.

Tady jsou několik tipů, pokud se vaše auto přehřívá:

 • Snižte otáčky motoru, ale ne své otáčky:

  Snížení otáček motoru vám umožní omezit teplo uvolňované motorem. Na druhou stranu se snažte zůstat na 5. převodovém stupni při rychlosti 70/80 km/h, abyste měli velké přirozené proudění vzduchu, abyste omezili zahřívání vašeho Volvo V60.

 • Zastavte motor svého Volvo V60, pokud překročíte 100°:

  Nespěchejte, za okolností přehřátí je lepší udělat si přestávky a nechat motor vychladnout, než ho tlačit a riskovat poškození.

 • Zapněte topení:

  Zapnutí topení vám umožní odvádět část tepla z bloku motoru, je to efektivní odpověď. A naopak, vypněte klimatizaci, která vytváří teplo.

Pokud potřebujete další tutoriály na Volvo V60, přejděte k nám Volvo kategorie V60.

Weiterlesen:
Prokluzuje mi spojka Volvo V60, co dělat?
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector