Motoobleceni-kb.cz

Autoservis
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Co způsobuje můj Volvo Přehřívá se XC60?

Jeden z nejvíce frustrujících problémů, které se mohou objevit na a Volvo XC60 má sledovat stoupající teploměr. Skutečnost je taková, že měřidlo, které stoupá nad 90/100°, je obecně známkou toho váš Volvo XC60 se zahřívá. Pokud jste za těchto okolností, rozhodli jste se správně navštívit tento odkaz, protože vám pomůžeme najít zdroj a pochopit příčinu. Abychom toho dosáhli, nejprve se podíváme na vysvětlení přehřátí motoru a nebezpečí, které provozujete, a zadruhé, jaká řešení máte k dispozici, abyste se tohoto jevu zbavili.

Proč je moje Volvo XC60 se přehřívá? Jaká jsou rizika?

A Volvo XC60, která se zahřívá, je známkou značného problému. Neměli byste si myslet, že to zvládnete později, protože pokud tak učiníte, riskujete nevratné poškození motoru vašeho automobilu. V pravdě, pokud vaše Volvo XC60 se zahřeje a jedete dál, jen riskujete rozbití motoru vašeho auta. Spalovací motor pracuje prostřednictvím spalování, které spouští teplo. Toto teplo musí být minimalizováno, protože může ovlivnit části motoru. Pokud vidíte, že z vašeho motoru začíná vycházet bílý kouř a dochází ke ztrátě výkonu, vaše Volvo XC60 se zahřívá a vy si poškozujete motor, musíte zastavit.

Jaké jsou příčiny zahřívání Volvo XC60?

 • Únik v chladicím systému

  Pokud vám pravidelně dochází chladicí kapalina a pravidelně doplňujete systém, může dojít k úniku, proto nechejte systém zkontrolovat, zda nedochází k únikům. Je také pravděpodobné, že je to vadné těsnění hlavy válců, v takovém případě byste si měli všimnout „majonézy“ v oblasti víčka motorového oleje.

 • Mrtvý kalorstat

  Úkolem tohoto komponentu je zapnout chlazení motoru pouze při optimální teplotě motoru, pokud dojde k jeho rozbití, chladicí kapalina se nikdy nedostane k motoru a Volvo XC60 se zahřeje. Zkontrolujte jeho stav.

 • Zablokovaný radiátor

  I když je tato okolnost vzácnější, pokud je váš radiátor velmi znečištěný nebo zanesený nečistotami, jeho chladicí žebra již nebudou vykonávat svou práci a v horkých dnech Volvo XC60 se může přehřívat.

 • Ventilátor, který již nefunguje

  Nezapomeňte zkontrolovat stav a provoz vašeho ventilátoru, kromě vzduchu produkovaného rychlostí vašeho ventilátoru Volvo XC60, má důležitý účel při chlazení motoru, když musí být relé, když jedete pomaleji. V případě poruchy a jízdy nízkou rychlostí se váš vůz nevyhnutelně zahřeje.

 • Poškozené vodní čerpadlo

  Konečně je pravděpodobné, že vaše vodní čerpadlo je na konci své životnosti. Ve skutečnosti je jeho povinností otáčet chladicí kapalinou v celém okruhu, v případě problémů se tato operace zastaví a vaše Volvo XC60 se zahřívá. To může být způsobeno vadným řemenem, který poškodil vaši pumpu. Pokud je to váš případ, jděte do garáže.

Jak mohu vyřešit problém s přehříváním Volvo XC60?

Kromě toho, že jste zkontrolovali všechny díly, které vám mohou způsobit Volvo Chcete-li XC60 zahřát, budete muset učinit správná rozhodnutí, abyste omezili rizika v případě, že se váš automobil zahřeje a nemáte jiné řešení, než jet domů nebo za svým automechanikem.

Tady jsou několik doporučení, pokud se vaše auto přehřívá:

 • Snižte otáčky motoru, ale ne své otáčky:

  Snížení otáček motoru vám umožní omezit teplo vyzařované motorem. Na druhou stranu se snažte zůstat na 5. převodovém stupni při rychlosti 70/80 km/h, abyste měli velké přirozené proudění vzduchu pro ovládání zahřívání vašeho Volvo XC60.

 • Zastavte motor svého Volvo XC60, pokud překročíte 100°:

  Nebuďte ve spěchu, za okolností přehřátí je lepší udělat si přestávky a nechat motor vychladnout, než ho tlačit a riskovat poškození.

 • Zapněte topení:

  Zapnutí topení vám umožní odvádět část tepla z bloku motoru, je to efektivní odpověď. A naopak, vypněte klimatizaci, která produkuje teplo.

Chcete-li zjistit další tipy na Volvo XC60, podívejte se na Volvo kategorie XC60.

Weiterlesen:
Kde najít zapnutou pojistku elektrického ovládání oken Volvo XC60?
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector