Motoobleceni-kb.cz

Autoservis
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Co způsobuje můj Volvo Přehřívá se XC90?

Jeden z nejvíce dráždivých problémů, které se mohou objevit na a Volvo XC90 má sledovat stoupající teploměr. Ve skutečnosti je měřidlo, které stoupá nad 90/100°, obvykle známkou toho váš Volvo XC90 se zahřívá. Pokud jste v tomto případě, rozhodli jste se správně zkontrolovat tento odkaz na web, protože vám usnadní identifikaci zdroje a porozumění indukci. Abychom toho dosáhli, nejprve se podíváme na vysvětlení přehřátí motoru a nebezpečí, které provozujete, a za druhé, jaké odpovědi máte k dispozici, abyste tento jev zastavili.

Proč je moje Volvo XC90 se přehřívá? Jaká jsou rizika?

A Volvo XC90, která se zahřívá, je příznakem vážného problému. Neměli byste si myslet, že to zvládnete později, protože pokud tak učiníte, riskujete nevratné poškození motoru vašeho automobilu. V pravdě, pokud vaše Volvo XC90 se zahřeje a jedete dál, jen riskujete rozbití motoru vašeho auta. Spalovací motor pracuje prostřednictvím spalování, které spouští teplo. Toto teplo musí být regulováno, protože může poškodit části motoru. Pokud vidíte, že z vašeho motoru začíná vycházet bílý kouř a cítíte ztrátu výkonu, vaše Volvo XC90 se zahřívá a vy si zraňujete motor, musíte zastavit.

Jaké jsou příčiny zahřívání Volvo XC90?

 • Únik v chladicím systému

  Pokud vám opakovaně dochází chladicí kapalina a často doplňujete systém, může dojít k úniku, proto nechte systém zkontrolovat, zda nedochází k únikům. Je také pravděpodobné, že je to vadné těsnění hlavy válců, v takovém případě byste měli vidět „majonézu“ v oblasti víčka motorového oleje.

 • Mrtvý kalorstat

  Funkcí této části je zapnout chlazení motoru pouze při optimální teplotě motoru, při jeho poškození se chladicí kapalina nikdy nedostane k motoru a Volvo XC90 se zahřeje. Zkontrolujte jeho stav.

 • Zablokovaný radiátor

  Tento scénář však není tak častý, pokud je váš chladič velmi znečištěný nebo zanesený nečistotami, jeho chladicí žebra již neplní svou roli a v horkých dnech Volvo XC90 se může přehřívat.

 • Ventilátor, který již nefunguje

  Nezapomeňte zkontrolovat stav a výkon vašeho ventilátoru, kromě vzduchu produkovaného rychlostí vašeho ventilátoru Volvo XC90 má rozhodující úlohu při chlazení vašeho motoru, když musí být relé, když jedete pomaleji. V případě poruchy a jízdy nízkou rychlostí se váš vůz nevyhnutelně zahřeje.

 • Poškozené vodní čerpadlo

  Konečně je pravděpodobné, že vaše vodní čerpadlo je na konci své životnosti. Ve skutečnosti je jeho úkolem otáčet chladicí kapalinou v celém okruhu, v případě poruchy se tato akce zastaví a vaše Volvo XC90 se zahřívá. To může být způsobeno vadným řemenem, který rozbil čerpadlo. Pokud je to váš případ, jděte do své garáže.

Jak mohu vyřešit problém s přehříváním Volvo XC90?

Kromě toho, že jste zkontrolovali všechny díly, které mohou způsobovat vaši Volvo Chcete-li XC90 zahřát, budete muset učinit správná rozhodnutí, abyste omezili rizika v případě, že se vaše vozidlo zahřeje a nemáte jiné řešení, než jet domů nebo do opravny.

Tady jsou několik tipů, pokud se vaše auto přehřívá:

 • Snižte otáčky motoru, ale ne své otáčky:

  Snížení otáček motoru vám umožní omezit teplo vyzařované motorem. Zkuste však zůstat na 5. rychlostním stupni při rychlosti 70/80 km/h, abyste měli velké přirozené proudění vzduchu pro ovládání zahřívání vašeho Volvo XC90.

 • Zastavte motor svého Volvo XC90, pokud překročíte 100°:

  Nespěchejte, v případě přehřátí je lepší udělat si přestávky a nechat motor vychladnout, než ho tlačit a riskovat poškození.

 • Zapněte topení:

  Zapnutí topení vám umožní odvádět část tepla z bloku motoru, je to užitečná odpověď. A naopak, vypněte klimatizaci, která vytváří teplo.

Chcete-li získat další tipy na Volvo XC90, podívejte se na Volvo kategorie XC90.

Weiterlesen:
Kontrolka ABS svítí Volvo XC90, co dělat?
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector