Motoobleceni-kb.cz

Autoservis
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Co způsobuje můj volvo V90 se přehřívá?

Jedna z nejobtížnějších obav, která se může objevit na a volvo v90 je sledovat, jak se jeho teploměr zvětšuje. Ve skutečnosti, měřidlo, které stoupá nad 90/100°, je ve většině případů indikátorem toho váš volvo v90 se zahřívá. Pokud jste v tomto případě, udělali jste dobře, že jste navštívili tento odkaz na webovou stránku, protože vám pomůžeme najít zdroj a pochopit příčinu. Abychom toho dosáhli, na začátku se podíváme na vysvětlení přehřívání motoru a důsledky, které spustíte, a dále na to, jaká řešení máte k dispozici, abyste se tohoto jevu zbavili.

Proč je moje volvo Přehřívání v90? Jaká jsou rizika?

A volvo v90, která se zahřívá, je indikátorem významného problému. Neměli byste si myslet, že to zvládnete později, protože pokud tak učiníte, riskujete nevratné poškození motoru vašeho automobilu. Ve skutečnosti, pokud vaše volvo v90 se zahřeje a vy jedete dál, prostě riskujete rozbití motoru vašeho auta. Spalovací motor pracuje prostřednictvím spalování, které spouští teplo. Toto teplo musí být minimalizováno, protože může ovlivnit části motoru. Pokud vidíte, že z vašeho motoru začíná vycházet bílý kouř a dochází ke ztrátě výkonu, vaše volvo v90 se zahřívá a vy si poškozujete motor, musíte zastavit.

Jaké jsou příčiny zahřívání volvo v90?

 • Únik v chladicím systému

  Pokud vám často dochází chladicí kapalina a pravidelně doplňujete svůj systém, může dojít k úniku, proto nechte systém zkontrolovat, zda těsní. Je také pravděpodobné, že je vadné těsnění hlavy válců, v takovém případě byste měli poznat „majonézu“ v oblasti víčka motorového oleje.

 • Mrtvý kalorstat

  Úkolem této části je zapnout chlazení motoru pouze při optimální teplotě motoru, pokud dojde k jeho rozbití, chladicí kapalina se nikdy nedostane k motoru a vašemu volvo v90 se zahřeje. Zkontrolujte jeho stav.

 • Zablokovaný radiátor

  I když tato situace není tak častá, pokud je váš chladič velmi znečištěný nebo zanesený nečistotami, jeho chladicí žebra přestanou plnit svůj úkol a v horkých dnech volvo v90 se může přehřát.

 • Ventilátor, který již nefunguje

  Ujistěte se, že jste ověřili stav a provoz vašeho ventilátoru, kromě vzduchu produkovaného rychlostí vašeho ventilátoru volvo v90, má rozhodující účel při chlazení motoru, když musí být relé, když jedete pomaleji. V případě poruchy a jízdy nízkou rychlostí se váš vůz nevyhnutelně zahřeje.

 • Poškozené vodní čerpadlo

  Závěrem lze říci, že je pravděpodobné, že vaše vodní čerpadlo je na konci své životnosti. Ve skutečnosti je jeho úlohou proudit chladicí kapalinu celým okruhem, v případě problému se tento proces zastaví a váš volvo v90 se zahřívá. Může to být způsobeno vadným řemenem, který poškodil vaši pumpu. Pokud je to váš případ, navštivte svého mechanika.

Jak mohu vyřešit problém s přehříváním volvo v90?

Kromě toho, že jste zkontrolovali všechny autodíly, které mohou způsobovat váš volvo v90, abyste se zahřáli, budete muset učinit správná rozhodnutí, abyste omezili rizika v případě, že se váš automobil zahřeje a nemáte jinou možnost, než jet domů nebo za svým mechanikem.

Tady jsou několik doporučení, pokud se vaše auto přehřívá:

 • Snižte otáčky motoru, ale ne své otáčky:

  Snížení otáček motoru vám umožní omezit teplo vyzařované motorem. Zkuste však zůstat na 5. rychlostním stupni při rychlosti 70/80 km/h, abyste měli velké přirozené proudění vzduchu pro ovládání zahřívání vašeho volvo v90.

 • Zastavte motor svého volvo v90, pokud překročíte 100°:

  Nespěchejte, v případě přehřátí je lepší udělat si přestávky a nechat motor vychladnout, než ho tlačit a riskovat poškození.

 • Zapněte topení:

  Zapnutí topení vám umožní odvádět část tepla z bloku motoru, je to efektivní odpověď. A naopak, vypněte klimatizaci, která vytváří teplo.

Chcete-li zjistit další tipy na volvo v90, podívejte se na volvo kategorie v90.

Weiterlesen:
Problém s nabíjením baterie volvo v90, co dělat?
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector