Motoobleceni-kb.cz

Autoservis
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Co způsobuje můj volvo xc70 se přehřívá?

Jedna z nejobtížnějších komplikací, která se může objevit na a volvo xc70 je sledovat, jak jeho teploměr stoupá. Ve skutečnosti měřidlo, které se zvedne nad 90/100°, je obecně známkou toho váš volvo xc70 se zahřívá. Pokud jste v této situaci, rozhodli jste se správně kliknout na odkaz na tento web, protože vám pomůžeme identifikovat zdroj a pochopit příčinu. Abychom toho dosáhli, nejprve se podíváme na vysvětlení přehřívání motoru a rizik, která podstupujete, a za druhé, jaká řešení máte k dispozici, abyste tento jev eliminovali.

Proč je moje volvo Xc70 se přehřívá? Jaká jsou rizika?

A volvo xc70, který se zahřívá, je známkou vážného problému. Neměli byste si myslet, že se o to postaráte později, protože pokud tak učiníte, riskujete nevratné poškození motoru vašeho automobilu. Ve skutečnosti, pokud vaše volvo xc70 se zahřeje a vy budete pokračovat v jízdě, jednoduše riskujete rozbití motoru vašeho auta. Spalovací motor pracuje prostřednictvím spalování, které způsobuje teplo. Toto teplo musí být regulováno, protože může poškodit části motoru. Pokud vidíte, že z vašeho motoru začíná vycházet bílý kouř a dochází ke ztrátě výkonu, vaše volvo xc70 se zahřívá a vy si poškozujete motor, musíte zastavit.

Jaké jsou příčiny zahřívání volvo xc70?

 • Únik v chladicím systému

  Pokud vám opakovaně dochází chladicí kapalina a pravidelně doplňujete systém, může dojít k úniku, proto nechte systém zkontrolovat, zda těsní. Je také možné, že je vadné těsnění hlavy válců, v takovém případě byste měli najít „majonézu“ v oblasti víčka motorového oleje.

 • Mrtvý kalorstat

  Úkolem tohoto komponentu je zapínat chlazení motoru pouze při optimální teplotě motoru, při jeho poškození se chladicí kapalina nikdy nedostane k motoru a vašemu volvo xc70 se zahřeje. Zkontrolujte jeho stav.

 • Zablokovaný radiátor

  Přestože tato okolnost není tak častá, pokud je váš chladič velmi znečištěný nebo zanesený nečistotami, jeho chladicí žebra již neplní svůj úkol a v horkých dnech vaše volvo xc70 se může přehřát.

 • Ventilátor, který již nefunguje

  Nezapomeňte ověřit stav a výkon vašeho ventilátoru, dále vzduchu produkovaného rychlostí vašeho volvo xc70, má rozhodující povinnost chladit váš motor, když musí být relé, když jedete pomaleji. V případě poruchy a jízdy nízkou rychlostí se váš vůz nevyhnutelně zahřeje.

 • Poškozené vodní čerpadlo

  Závěrem je možné, že vaše vodní čerpadlo je na konci své životnosti. Ve skutečnosti je jeho účelem rotace chladicí kapaliny v celém okruhu, v případě poruchy se tato akce zastaví a vaše volvo xc70 se zahřívá. Může to být způsobeno vadným řemenem, který zničil čerpadlo. Pokud je to váš případ, jděte do garáže.

Jak mohu vyřešit problém s přehříváním volvo xc70?

Kromě toho, že jste zkontrolovali všechny autodíly, které mohou způsobovat vaše volvo xc70, abyste se zahřáli, budete muset učinit správná rozhodnutí, abyste omezili rizika v případě, že se váš automobil zahřeje a nemáte jiné řešení, než jet domů nebo za svým automechanikem.

Tady jsou několik doporučení, pokud se vaše auto přehřívá:

 • Snižte otáčky motoru, ale ne své otáčky:

  Snížení otáček motoru vám umožní omezit teplo uvolňované motorem. Na druhou stranu se snažte zůstat na 5. převodovém stupni při rychlosti 70/80 km/h, abyste měli velké přirozené proudění vzduchu pro ovládání zahřívání vašeho volvo xc70.

 • Zastavte motor svého volvo xc70, pokud překročíte 100°:

  Nebuďte ve spěchu, za okolností přehřátí je lepší udělat si přestávky a nechat motor vychladnout, než ho tlačit a riskovat poškození.

 • Zapněte topení:

  Zapnutí topení vám umožní odvádět část tepla z bloku motoru, je to efektivní odpověď. A naopak, vypněte klimatizaci, která generuje teplo.

Chcete-li získat další tipy na volvo xc70, podívejte se na volvo kategorie xc70.

Weiterlesen:
Jak vyměnit žárovku SPZ volvo xc70?
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector