Motoobleceni-kb.cz

Autoservis
5 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak vyčistit katalyzátor Mercedes Vito ?

Katalyzátor je důležitou součástí moderních automobilů, protože čistí výfukové plyny vašeho vozidla a splňuje tak moderní požadavky na znečištění. Je však možné, že se ukázalo, že je ucpaný nebo se porouchal, za takových okolností je nutná výměna nebo čištění. V tomto článku se na to podíváme jak vyčistit katalyzátor Mercedes Vito? Za tímto účelem vám nejprve ukážeme situace, ve kterých může být zajímavé vyčistit katalyzátor vašeho Mercedes Vito, pak, jak provést toto čištění, aby se obnovil celkový výkon katalyzátoru vašeho vozu.

Proč byste chtěli čistit svůj katalyzátor? Mercedes Vito?

V této první části popíšeme, proč to může být důležité vyčistěte váš katalyzátor Mercedes Vito . Ve skutečnosti se to některým z vás může zdát samozřejmé, ale většina z vás nechápe, jak to funguje a jaké jsou výsledky špinavý katalyzátor .

Účel a funkce katalyzátoru a Mercedes Vito

.

Váš katalyzátor Mercedes Vito má cíl zbavit se škodlivých výfukových plynů související s provozem vašeho motoru. Ve skutečnosti je to jedna z nejdůležitějších složek, které bojují proti znečištění, které vypouštíte Mercedes Vito. Přemění tyto škodlivé plyny na vodu nebo neznečišťující výpary. Za účelem transformace těchto plynů, katalyzátor vašeho Mercedes Vito síťka z drahých kovů, která, když plyny projdou při vysoké teplotě, je rozloží chemickou reakcí . Katalyzátor může pracovat již od 400°, proto je nezbytné zabránit ucpání katalyzátoru vašeho Mercedes Vito. Pokud uvažujete o dostatečně dlouhých cestách, abyste jej často zahřívali (počítejte více než 10 kilometrů, aby katalyzátor dosáhl správné teploty), umožní vám to optimalizovat životnost tohoto prvku a zachovat ideální účinnost motoru.

Důsledky špinavého nebo vadného katalyzátoru zapnutého Mercedes Vito

Nyní uvidíme, co může být výsledky špinavého nebo selhávajícího katalyzátoru Mercedes Vito . To vám umožní odhalit příznaky, které by vás měly upozornit na poruchu vašeho katalyzátoru, zde je seznam příznaků vadného katalyzátoru:

  • Váš katalyzátor Mercedes Vito je ucpaný: Jak jsme vysvětlili výše, pokud provedete příliš krátké cesty jako 50% lidí, nebude mít čas začít fungovat a katalyzátor se zanáší výfukovými plyny.
  • Zapnutí světla motoru: : Po ucpaném katalyzátoru, kontrolka motoru vašeho Mercedes Vito může dojít, neváhejte se podívat na stránku s obsahem a zjistit, jak ji vypnout.
  • Vadný lambda senzor : Katalyzátor funguje v těsném spojení se senzory lambda za a za ním, budou kontrolovat vzduch proudící uvnitř, pokud je ucpaný, budou mít senzory často také problémy.
  • Kovový hluk vycházející z výfuku: V případě, že je katalyzátor mrtvý, měli byste si všimnout tohoto hluku, což znamená, že je keramika poškozena.
Weiterlesen:
Jak ručně zamknout Mercedes Vito ?

Proč byste měli čistit svůj katalyzátor Mercedes Vito

Než začneme krokem, který vás nejvíce zajímá, jak vyčistit katalyzátor a Mercedes Vito? Popíšeme, proč může být pro vás důležité toto čištění provést. Ve skutečnosti je katalyzátor velmi drahý komponent (asi 500 eur s nastavením, cena se může měnit v závislosti na motorech). Kromě toho, že už není dobré pro absolvování technické kontroly , můžete být ohroženi nadměrná spotřeba paliva . Konečně poslední zájem je, že čištění katalyzátoru není tak drahé a často to ušetří spoustu peněz.

Jak vyčistit katalyzátor od jeho Mercedes Vito?

A konečně je zde fáze, ve které jste v tomto článku téměř určitě nejvíce nadšeni, jak vyčistit váš katalyzátor Mercedes Vito? Vězte, že tento proces je velmi jednoduchý a že existují dvě metody:

  • Vyčištění katalyzátoru z vašeho Mercedes Vito v pravidelných intervalech: Tato strategie je zvláště účinná lidé, kteří dělají hlavně krátké výlety . Za tímto účelem nemůže být čas od času nic jednoduššího, udělat dlouhý výlet (asi 30 minut, aby se optimalizovala účinnost procesu), přemýšlím o tom, aby se váš motor zvýšil v otáčkách tak, aby se teplota v katalyzátoru zvýšila a bylo možné jej vyčistit.
  • Použití čističe katalyzátoru: Některé najdete v autoservisu za asi 20 eur. Jediné, co musíte udělat, je přidat to do paliva přímo v nádrži s asi polovinou plné nádrže. Poté budete mít jet na velkou vzdálenost po dobu alespoň 1 hodiny ve středním dosahu tím, že se budete snažit jezdit často při vysokých otáčkách . Pokud můžete před a později provést analýzu výfukových plynů, abyste ověřili, že jste po zákroku získali zdravější výfukové plyny. Tento postup můžete provádět každých 15 000 km.

.

Pokud máte další otázky týkající se Mercedes Vito, neváhejte se poradit s naším Mercedes Vito kategorie.

Weiterlesen:
Jak nainstalovat závěs na a Mercedes Vito ?
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector