Motoobleceni-kb.cz

Autoservis
3 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak vyčistit katalyzátor smart forfour?

Katalyzátor je nezbytnou součástí současných automobilů, protože čistí výfukové plyny vašeho vozu a splňuje tak moderní specifikace pro znečištění. Je však možné, že se může ucpat nebo porouchat, v takovém případě je nutná výměna nebo čištění. V tomto článku se na to podíváme jak vyčistit katalyzátor na smart forfour? Abychom toho dosáhli, nejprve popíšeme okolnosti, za kterých by mohlo být zajímavé vyčistit katalyzátor vašeho smart forfour, a poté, jak toto čištění provést, abyste znovu získali výkon katalyzátoru vašeho vozu.

Proč byste chtěli vyčistit katalyzátor vašeho smart forfour?

V této první části vás naučíme, proč by to mohlo být prospěšné vyčistěte katalyzátor vašeho smart forfour . Ve skutečnosti se to některým z vás může zdát logické, ale většina z vás neví, jak to funguje a jaké jsou výsledky špinavý katalyzátor .

Funkce a fungování katalyzátoru smart forfour

.

Katalyzátor vašeho smart forfour má svůj cíl k odstranění škodlivých výfukových plynů související s provozem vaší motorové jednotky. Ve skutečnosti je to jeden z hlavních prvků, které bojují proti znečištění, které vypouští vaše smart forfour. Přemění tyto škodlivé plyny na vodu nebo neznečišťující plyny. Za účelem transformace těchto plynů, katalyzátoru vašeho smart forfour síťka z drahých kovů, která, když plyny projdou při vysoké teplotě, je rozloží chemickou reakcí . Katalyzátor může pracovat již od 400°, proto je nezbytné zabránit ucpání katalyzátoru vašeho smart forfour. Pokud uvažujete o dostatečně dlouhých cestách, abyste jej opakovaně zahřáli (počítejte více než 10 kilometrů, aby katalyzátor dosáhl správné teploty), umožní vám to optimalizovat životnost tohoto dílu a udržet nejlepší účinnost motorové jednotky.

Následky špinavého nebo vadného katalyzátoru na smart forfour

Nyní zjistíme, co může být výsledky špinavého nebo selhávajícího katalyzátoru na smart forfour . To vám umožní rozlišit příznaky nemoci, které by vás měly upozornit na selhání vašeho katalyzátoru. Zde je seznam příznaků nemoci vadného katalyzátoru:

  • Katalyzátor vašeho smart forfour je zablokován: Jak jsme vysvětlili dříve, pokud provedete příliš krátké cesty jako 50% lidí, nebude mít čas začít fungovat a katalyzátor se zanáší výfukovými plyny.
  • Zapnutí světla motoru: : Po ucpaném katalyzátoru se může rozsvítit kontrolka motoru vašeho smart forfour, nepřemýšlejte dvakrát, abyste si prohlédli náš obsah, abyste zjistili, jak jej vypnout.
  • Vadný lambda senzor : Katalyzátor funguje v těsném spojení se senzory lambda za a za ním, budou kontrolovat vzduch proudící uvnitř, pokud je ucpaný, budou mít senzory obecně také problémy.
  • Kovový hluk vycházející z výfuku: V případě, že je katalyzátor mrtvý, měli byste slyšet tento hluk, který naznačuje, že keramika je poškozená.
Weiterlesen:
Kde najdu zapnutou pojistku klaksonu smart fortwo ?

Proč byste měli vyčistit katalyzátor vašeho smart forfour

Než dokončíme tento krok, pravděpodobně jste nejvíc nadšeni, jak vyčistit katalyzátor smart forfour? Naučíme vás, proč by pro vás mohlo být důležité toto čištění provést. Ve skutečnosti je katalyzátor velmi drahý komponent (asi 500 eur s nastavením, cena se může lišit v závislosti na motorech). Kromě toho, že už není dobré pro absolvování technické kontroly , můžete být ohroženi nadměrná spotřeba paliva . Poslední výhodou je, že čištění katalyzátoru není tak drahé a opakované čištění vám ušetří spoustu peněz.

Jak čistíte katalyzátor z jeho smart forfour?

A konečně je zde krok, na kterém se na této stránce s obsahem určitě nejvíce zajímáte, jak vyčistit katalyzátor vašeho smart forfour? Vězte, že tento postup je velmi základní a že existují dvě techniky:

  • Pravidelné čištění katalyzátoru vašeho smart forfour: Tato strategie je konkrétně účinná lidé, kteří dělají hlavně krátké výlety . Za tímto účelem nemůže být čas od času nic méně komplikovaného, udělat dlouhý výlet (asi 30 minut, aby se optimalizovala účinnost procesu), přemýšlím o tom, aby se váš motor zvýšil v otáčkách tak, aby se teplota v katalyzátoru zvýšila a bylo možné jej vyčistit.
  • Použití čističe katalyzátoru: Některé najdete v centru motorových vozidel za zhruba 20 eur. Jediné, co musíte udělat, je přidat to do paliva přímo v nádrži s asi polovinou plné nádrže. Poté budete mít jet na velkou vzdálenost po dobu alespoň 1 hodiny ve středním dosahu tím, že se budete snažit opakovaně jezdit při vysokých otáčkách . Pokud můžete před a poté provést analýzu výfukových plynů, abyste ověřili, že jste po procesu regenerovali zdravější výfukové plyny. Tento proces můžete provádět každých 15 000 km.
Weiterlesen:
Jak si nastavíte svá potkávací světla na smart forfour?

.

Chcete-li najít další tipy na smart forfour, podívejte se do kategorie smart forfour.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector