Motoobleceni-kb.cz

Autoservis
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak vyčistit katalyzátor volvo v40?

Katalyzátor je nezbytnou součástí moderních automobilů, protože čistí výfukové plyny vašeho vozu a odpovídá tak moderním specifikacím znečištění. Přesto je možné, že se ukázalo, že je ucpaný nebo se porouchal, za takových okolností je nutná výměna nebo čištění. V tomto článku se na to podíváme jak vyčistit katalyzátor volvo v40? Abychom toho dosáhli, nejprve vám ukážeme situace, ve kterých může být zajímavé vyčistit katalyzátor vašeho volvo v40, jak provést toto čištění, aby se obnovil výkon katalyzátoru vašeho vozu.

Proč byste chtěli čistit svůj katalyzátor? volvo v40?

V této první části vám ukážeme, proč může být důležité vyčistěte váš katalyzátor volvo v40 . Ve skutečnosti se to některým z vás může zdát logické, ale většina z vás nechápe, jak to funguje a jaké to má důsledky špinavý katalyzátor .

Úloha a funkce katalyzátoru a volvo v40

.

Váš katalyzátor volvo v40 má cíl zbavit se škodlivých výfukových plynů související s provozem vašeho motoru. Ve skutečnosti je to jedna z nejdůležitějších částí, které bojují proti znečištění, které vypouštíte volvo v40. Přemění tyto škodlivé plyny na vodu nebo neznečišťující výpary. Za účelem transformace těchto plynů, katalyzátor vašeho volvo v40 síťka z drahých kovů, která, když plyny projdou při vysoké teplotě, je rozloží chemickou reakcí . Katalyzátor může pracovat již od 400°, proto je nutné zabránit ucpání katalyzátoru vašeho volvo v40. Pokud uvažujete o dostatečně dlouhých cestách, abyste jej opakovaně zahřáli (počítejte více než 10 kilometrů, aby katalyzátor dosáhl správné teploty), umožní vám to optimalizovat životnost tohoto dílu a udržet nejlepší výkon motoru.

Následky špinavého nebo vadného katalyzátoru zapnutého volvo v40

Nyní uvidíme, co může být následky znečištěného nebo selhávajícího katalyzátoru volvo v40 . To vám umožní rozlišit projevy, které by vás měly varovat před poruchou vašeho katalyzátoru, zde je seznam příznaků vadného katalyzátoru:

  • Váš katalyzátor volvo v40 je ucpaný: Jak jsme již řekli dříve, pokud provedete příliš krátké výlety jako u 50% lidí, nebude mít čas začít fungovat a katalyzátor se zanáší výfukovými plyny.
  • Zapnutí světla motoru: : Po ucpaném katalyzátoru, kontrolka motoru vašeho volvo v40 se může rozsvítit, neváhejte si prostudovat náš článek, abyste zjistili, jak jej vypnout.
  • Vadný lambda senzor : Katalyzátor funguje v těsném spojení se senzory lambda za a za ním, budou analyzovat vzduch, který v něm proudí, pokud bude ucpaný, senzory budou mít často také komplikace.
  • Kovový hluk pocházející z výfuku: V případě, že je katalyzátor mrtvý, měli byste si všimnout tohoto hluku, který má za následek poškození keramiky.
Weiterlesen:
Problém s automatickou převodovkou volvo v40?

Proč byste měli čistit svůj katalyzátor volvo v40

Než začneme krokem, na který jste pravděpodobně nejvíce zvědaví, jak vyčistit katalyzátor a volvo v40? Ukážeme vám, proč může být pro vás relevantní tento úklid provést. Katalyzátor je ve skutečnosti velmi drahý díl (asi 500 eur s montáží, cena se může lišit podle motorů). Kromě toho, že už není dobré pro absolvování technické kontroly , můžete být ohroženi nadměrná spotřeba paliva . Konečnou výhodou je, že čištění katalyzátoru není tak drahé a opakované čištění vám ušetří spoustu peněz.

Jak vyčistit katalyzátor od jeho volvo v40?

Konečně je zde fáze, na kterou jste pravděpodobně na této stránce s obsahem nejvíc nadšeni, jak vyčistit váš katalyzátor volvo v40? Vězte, že tento proces je velmi jednoduchý a že existují dva způsoby:

  • Vyčištění katalyzátoru z vašeho volvo v40 pravidelně: Tato strategie je konkrétně praktická osoby, které dělají hlavně krátké výlety . Za tímto účelem nemůže být čas od času nic jednoduššího, udělat dlouhý výlet (asi 30 minut, aby se optimalizovala účinnost procesu), přemýšlím o tom, aby se váš motor zvýšil v otáčkách tak, aby se teplota v katalyzátoru zvýšila a bylo možné jej vyčistit.
  • Použití čističe katalyzátoru: Některé najdete v autoservisu za zhruba 20 eur. Jediné, co musíte udělat, je přidat to do paliva přímo v nádrži s asi polovinou plné nádrže. Poté budete mít jet na velkou vzdálenost po dobu alespoň 1 hodiny ve středním dosahu tím, že se budete snažit opakovaně jezdit při vysokých otáčkách . Pokud můžete před a později provést analýzu výfukových plynů, abyste zkontrolovali, že jste po procesu regenerovali zdravější výfukové plyny. Tento proces můžete provádět každých 15 000 km.
Weiterlesen:
Jak vyměnit žárovku zadního blinkru na mém volvo v40?

.

Pokud chcete více tutoriálů na volvo v40, přejděte na náš volvo kategorie v40.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector