Motoobleceni-kb.cz

Autoservis
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak vyčistit katalyzátor Volvo V60?

Katalyzátor je důležitou součástí moderních automobilů, protože čistí výfukové plyny vašeho vozidla a odpovídá tak moderním požadavkům na znečištění. Je však možné, že se ukáže, že je ucpaný nebo nefunguje správně, v takovém případě je nutná výměna nebo čištění. V tomto článku se podíváme jak vyčistit katalyzátor Volvo V60? Abychom toho dosáhli, nejprve si vysvětlíme scénáře, ve kterých by mohlo být zajímavé vyčistit katalyzátor vašeho Volvo V60 pak, jak provést toto čištění, aby se obnovil celkový výkon katalyzátoru vašeho vozu.

Proč byste chtěli čistit svůj katalyzátor? Volvo V60?

V této první části popíšeme, proč by to mohlo být užitečné vyčistěte váš katalyzátor Volvo V60 . Ve skutečnosti pro některé z vás to může vypadat logicky, ale většina z vás nechápe, jak to funguje a výsledky špinavý katalyzátor .

Účel a funkce katalyzátoru a Volvo V60

.

Váš katalyzátor Volvo V60 má cíl zbavit se škodlivých výfukových plynů spojené s procesem vašeho motoru. Ve skutečnosti je to jeden z hlavních prvků, které bojují proti znečištění, které vypouštíte Volvo V60. Přemění tyto škodlivé plyny na vodu nebo neznečišťující výpary. Za účelem transformace těchto plynů, katalyzátor vašeho Volvo V60 síťka z drahých kovů, která, když plyny projdou při vysoké teplotě, je rozloží chemickou reakcí . Katalyzátor může pracovat již od 400°, proto je důležité zabránit ucpání katalyzátoru vašeho Volvo V60. Pokud uvažujete o tom, že budete pravidelně jezdit přiměřeně dlouhé cesty za účelem jeho zahřátí (počítejte více než 10 kilometrů, aby katalyzátor dosáhl správné teploty), umožní vám to optimalizovat životnost tohoto dílu a zachovat ideální výkon motoru.

Výsledky špinavého nebo vadného katalyzátoru zapnutého Volvo V60

Nyní uvidíme, co může být výsledky špinavého nebo selhávajícího katalyzátoru Volvo V60 . To vám umožní objevit projevy, které by vás měly upozornit na zhroucení vašeho katalyzátoru, zde je seznam příznaků onemocnění vadného katalyzátoru:

  • Váš katalyzátor Volvo V60 je blokován: Jak jsme vysvětlili dříve, pokud provedete příliš krátké cesty jako 50% lidí, nebude mít čas začít pracovat a katalyzátor se zanáší výfukovými plyny.
  • Zapnutí světla motoru: : Po ucpaném katalyzátoru, kontrolka motoru vašeho Volvo V60 se může rozsvítit, neváhejte si prostudovat náš článek, kde zjistíte, jak jej vypnout.
  • Vadný lambda senzor : Katalyzátor pracuje v těsném spojení s lambda senzory za a za ním, budou kontrolovat vzduch proudící uvnitř, pokud je ucpaný, budou senzory často mít i komplikace.
  • Kovový hluk vycházející z výfuku: V případě, že je katalyzátor mrtvý, měli byste slyšet tento hluk, který naznačuje, že keramika je poškozená.
Weiterlesen:
Kde najdu zapnutou pojistku klaksonu Volvo V60?

Proč byste měli čistit svůj katalyzátor Volvo V60

Než provedeme krok, který vás pravděpodobně nejvíce zajímá, jak vyčistit katalyzátor a Volvo V60? Popíšeme, proč by pro vás mohlo být důležité provést toto čištění. Ve skutečnosti je katalyzátor velmi drahou součástí (asi 500 EUR s instalací, cena může kolísat v závislosti na motorech). Kromě toho, že už pro nás není dobré absolvování technické kontroly , můžete být ohroženi nadměrná spotřeba paliva . Poslední výhodou je, že čištění katalyzátoru není tak drahé a pravidelné provádění vám ušetří spoustu peněz.

Jak vyčistit katalyzátor od jeho Volvo V60?

A konečně je zde krok, na který jste v tomto článku s největší pravděpodobností nejraději, jak vyčistit váš katalyzátor Volvo V60? Vězte, že tento proces je velmi základní a že existují dvě metody:

  • Vyčištění katalyzátoru z vašeho Volvo V60 pravidelně: Tento přístup je zvláště užitečný pro lidé, kteří konkrétně podnikají krátké výlety . Za tímto účelem nemůže být čas od času nic jednoduššího, udělat dlouhý výlet (asi 30 minut, aby se zvýšila účinnost procesu), přemýšlíte o tom, aby se váš motor rozběhl v otáčkách tak, aby se teplota v katalyzátoru zvýšila a bylo možné jej vyčistit.
  • Použití čističe katalyzátoru: Některé najdete v autoservisu za asi 20 eur. Jediné, co musíte udělat, je přidat to do paliva přímo v nádrži s asi polovinou plné nádrže. Poté budete mít jezdit na velkou vzdálenost alespoň 1 hodinu ve středním dosahu tím, že se budete snažit pravidelně jezdit při vysokých otáčkách . Pokud můžete před a později provést analýzu výfukových plynů, abyste zkontrolovali, že jste po procesu regenerovali zdravější výfukové plyny. Tento proces můžete provádět každých 15 000 km.

.

Chcete-li zjistit další tipy na Volvo V60, podívejte se na Volvo kategorie V60.

Weiterlesen:
Kdy vyměnit rozvodový řemen Volvo V60?
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector