Motoobleceni-kb.cz

Autoservis
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak vyčistit katalyzátor Volvo XC90?

Katalyzátor je důležitou součástí současných automobilů, protože čistí výfukové plyny vašeho vozidla a splňuje tak moderní požadavky na znečištění. Je však možné, že se může ucpat nebo poškodit, za jakých okolností je zásadní výměna nebo čištění. V tomto článku se podíváme jak vyčistit katalyzátor Volvo XC90? Nejprve vám ukážeme okolnosti, za kterých může být zajímavé vyčistit katalyzátor vašeho Volvo XC90, jak tedy provést toto čištění, aby se obnovil výkon katalyzátoru vašeho vozu.

Proč byste chtěli čistit svůj katalyzátor? Volvo XC90?

V této první části vám ukážeme, proč může být nutné vyčistěte váš katalyzátor Volvo XC90 . Po pravdě pro některé z vás se to může zdát zřejmé, ale většina z vás neví, jak to funguje a jaké jsou výsledky špinavý katalyzátor .

Účel a funkce katalyzátoru a Volvo XC90

.

Váš katalyzátor Volvo XC90 má funkci zbavit se škodlivých výfukových plynů související s procesem vaší motorové jednotky. Ve skutečnosti je to jedna z hlavních částí, které bojují proti znečištění, které vypouštíte Volvo XC90. Přemění tyto škodlivé plyny na vodu nebo neznečišťující výpary. Aby bylo možné tyto plyny přeměnit, katalyzátor vašeho Volvo XC90 síťka z drahých kovů, která, když plyny projdou při vysoké teplotě, je rozloží chemickou reakcí . Katalyzátor může pracovat již od 400°, je proto nutné zabránit ucpání katalyzátoru vašeho Volvo XC90. Pokud uvažujete o dostatečně dlouhých cestách, abyste jej opakovaně zahřáli (počítejte více než 10 kilometrů, aby katalyzátor dosáhl správné teploty), umožní vám to optimalizovat životnost tohoto dílu a udržet nejlepší výkon motorové jednotky.

Výsledky špinavého nebo vadného katalyzátoru zapnutého Volvo XC90

Nyní objevíme, co může být výsledky špinavého nebo selhávajícího katalyzátoru Volvo XC90 . To vám umožní vytvořit projevy, které by vás měly upozornit na poruchu vašeho katalyzátoru, zde je seznam příznaků onemocnění vadného katalyzátoru:

  • Váš katalyzátor Volvo XC90 je ucpaný: Jak jsme řekli výše, pokud cestujete příliš krátce jako u 50% lidí, nebude mít čas začít pracovat a katalyzátor se zanáší výfukovými plyny.
  • Zapnutí světla motoru: : Po ucpaném katalyzátoru, kontrolka motoru vašeho Volvo XC90 se může rozsvítit, neváhejte se podívat na naši stránku s obsahem, abyste zjistili, jak jej vypnout.
  • Vadný lambda senzor : Katalyzátor funguje v těsném spojení se senzory lambda za a za ním, budou analyzovat vzduch proudící uvnitř, pokud je ucpaný, senzory budou mít častěji než ne také komplikace.
  • Kovový hluk vycházející z výfuku: V případě, že je katalyzátor mrtvý, měli byste slyšet tento hluk, který má za následek poškození keramiky.
Weiterlesen:
Jak vypnout servisní světlo Volvo XC90

Proč byste měli čistit svůj katalyzátor Volvo XC90

Než provedeme tento krok, pravděpodobně jste nejvíc nadšeni, jak vyčistit katalyzátor a Volvo XC90? Ukážeme vám, proč může být pro vás důležité provést toto čištění. Po pravdě řečeno, katalyzátor je velmi drahá část (asi 500 eur s instalací, cena se může lišit v závislosti na motorech). Kromě toho, že už pro nás není dobré absolvování technické kontroly , můžete být ohroženi nadměrná spotřeba paliva . Konečnou výhodou je, že čištění katalyzátoru není tak drahé a opakované čištění vám ušetří spoustu peněz.

Jak vyčistit katalyzátor od jeho Volvo XC90?

A konečně je zde krok, o kterém jste s největší pravděpodobností v tomto pokynu nejvíc nadšeni, jak vyčistit váš katalyzátor Volvo XC90? Vězte, že tento postup je velmi jednoduchý a že existují dvě metody:

  • Vyčištění katalyzátoru z vašeho Volvo XC90 pravidelně: Tato strategie je zvláště cenná osoby, které dělají hlavně krátké výlety . Za tímto účelem nemůže být čas od času nic těžšího, udělat dlouhý výlet (asi 30 minut, aby se optimalizovala účinnost procesu), přemýšlím o tom, aby se váš motor zvýšil v otáčkách tak, aby se teplota v katalyzátoru zvýšila a bylo možné jej vyčistit.
  • Použití čističe katalyzátoru: Něco můžete najít v centru motorových vozidel za cca 20 eur. Jediné, co musíte udělat, je přidat to do paliva přímo v nádrži s asi polovinou plné nádrže. Poté budete mít jet na velkou vzdálenost po dobu alespoň 1 hodiny ve středním dosahu tím, že se budete snažit opakovaně jezdit při vysokých otáčkách . Pokud můžete před a poté provést analýzu výfukových plynů, abyste zkontrolovali, že jste po procesu regenerovali zdravější výfukové plyny. Tento proces můžete provádět každých 15 000 km.
Weiterlesen:
Jak sklopit zadní sedadlo v mém Volvo XC90?

.

Pokud chcete více průvodců na Volvo XC90, přejděte k našemu Volvo kategorie XC90.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector