Motoobleceni-kb.cz

Autoservis
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zkontrolovat hladinu brzdové kapaliny na Volvo XC90?

Mezi malými rutinními servisními akty, které byste měli pravidelně dělat na svém autě, k doplnění hladiny brzdové kapaliny vaší Volvo XC90 patří mezi velké klasiky. Přesto je tento úkon velmi snadný, někteří z vás si pravděpodobně kladou otázku, proč provádět hladinu brzdové kapaliny na svém voze? A jiní se obávají, jak udělat hladinu brzdové kapaliny na vaší Volvo XC90? Na tyto otázky nyní odpovíme.

Výhoda mít vždy hladinu brzdové kapaliny v sobě Volvo XC90

Takže začneme s obsahem výhoda ověření hladiny brzdové kapaliny na a Volvo XC90. Tato tekutina má na vašem automobilu důležitý úkol, přeneste brzdnou sílu na kola a zastavte tak vozidlo. Je však možné, že z dlouhodobého hlediska můžete ztratit brzdovou kapalinu bez zvláštního úniku (bez úniku). Je to proto Je důležité zkontrolovat hladinu brzdové kapaliny Volvo XC90 pravidelně (například každých 10,000 50,000 km). Je také rozumné propláchnout systém každých XNUMX XNUMX km, protože po určité době brzdová kapalina ztrácí své vlastnosti. Tato operace je obzvláště jednoduchá a nevyžaduje úžasné zkušenosti mechaniků, takže je snadná pro všechny Volvo Majitelé XC90 to udělají sami. Pokud se na palubní desce vašeho počítače rozsvítí kontrolka brzd Volvo XC90 neodpovídá nedostatku brzdové kapaliny, neváhejte si přečíst náš obsah pro podrobnosti. Existují však určitá opatření a pravidla, která je třeba respektovat a která se dozvíme v následující části tohoto obsahu.

Jak naplnit brzdovou kapalinu a Volvo XC90

Teď vám ukážeme jak udělat hladinu brzdové kapaliny na a Volvo XC90. Všimněte si prosím, že je to velmi elementární k dosažení. Budete však muset zkontrolovat, která brzdová kapalina je pro vás ta pravá mezi DOT 3, DOT 4 a DOT 5. Většina automobilů používá buď DOT 3 nebo DOT 4. Tyto informace získáte v uživatelské příručce vašeho Volvo XC90. Nyní jsou zde kroky, kterých se musíte držet, abyste dosáhli své úrovně:

  • Otevřete kryt a najděte nádržku brzdové kapaliny, je velmi snadné ji umístit, je ve většině případů vyrobena z bělavého / průhledného plastu, je umístěna nad hlavním válcem (kovová část) a má žluté víčko.
  • Po odkrytí si pozorně přečtěte pokyny na víčku, abyste během operace nedopustili žádné chyby. Doporučujeme před otevřením víčko a nádrž vyčistit. Nyní se budete moci podívat na stranu nádrže a zkontrolovat značky „Min“ a „Max“ na straně nádrže, které vám dávají rozsah, ve kterém by hladina měla být.
  • Pokud je hladina dostatečně dobrá, ničeho se nedotýkejte nebo pokud jste blízko nebo pod značkou minima, otevřete uzávěr a jemně jej naplňte brzdovou kapalinou vhodnou pro vaše Volvo XC90 až po značku „Max“.
  • Pokud byla hladina pod značkou „Min“, než jste zkontrolovali hladinu brzdové kapaliny ve vašem Volvo XC90, nezapomeňte zkontrolovat hladinu za několik dní/týdnů, abyste se ujistili, že nedochází k úniku v brzdovém systému
Weiterlesen:
Jak vyměnit žárovku předního blinkru na mém Volvo XC90?

.

To je vše, nyní máte všechny informace, které potřebujete k bezpečnému doplnění hladiny brzdové kapaliny ve vaší Volvo XC90.

Chcete-li získat další tipy na Volvo XC90, podívejte se na Volvo kategorie XC90.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector