Motoobleceni-kb.cz

Autoservis
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kdy vyměnit brzdové kotouče Volvo V60?

Bezpečnost auta je zásadní. I když Volvo V60 jsou finanční díry, některé akce údržby jsou zásadní. V tomto článku vám to vysvětlíme kdy vyměnit brzdové kotouče u svého Volvo V60? Abychom toho dosáhli, nejprve zjistíme, k čemu se používají brzdové kotouče vašeho vozu, poté, kdy vyměnit brzdové kotouče vašeho vozu Volvo V60 a nakonec, jak je nahradit novými.

Zájem o brzdové kotouče a Volvo V60

Naši obsahovou stránku začínáme vysvětlením, co brzdové kotouče a Volvo V60 se používají pro, umožní vám to zjistit, proč je nezbytné mít jistotu, že jsou vždy v dobrých pracovních podmínkách.

Brzdové kotouče jsou hlavní součástí vašeho brzdového systému. Po pravdě řečeno, brzdění na an Volvo V60 je hydraulický, je to systém hadic a tlakového oleje, který se spustí, když sešlápnete brzdový pedál. Tento tlak uvede do činnosti píst, který bude tlačit brzdové destičky na brzdový kotouč, který je připevněn k vašemu kolu. Když brzdové destičky skřípnou kotouče, což spustí váš Volvo V60 k brzdě.

Kdy vyměnit brzdové kotouče a Volvo V60?

Nyní se přesuneme k části, která vás k tomuto obsahu určitě přitahuje, konkrétně: při výměně brzdových kotoučů a Volvo V60? Jak jsme vám to vysvětlili těsně předtím, brzdové kotouče a brzdové destičky pracují v osmóze, nicméně tyto dvě složky jsou nošení autodílů a budou, jak čas plyne, a zejména tření, když se brzdění opotřebuje a ztrácí brzdnou sílu. Nyní popíšeme různé techniky, abychom věděli, kdy je nahradit.

  • Domníváme se, že obecně by se brzdové kotouče měly měnit každých 80 000 – 100 000 km na Volvo V60 , nicméně je důležité vědět, že v závislosti na vašem stylu jízdy a typu cesty se to může výrazně změnit. Po pravdě, pokud jezdíte hlavně po dálnici a brzdy máte jen málo používané, může se tato částka zvýšit, naopak pokud jezdíte pouze v zastavěných oblastech, může se snížit.
  • Během technické kontroly je jednoduchý a efektivní způsob, jak zjistit stav brzdových kotoučů ve vozidle. Ve skutečnosti tato důkladná kontrola kontroluje stav brzd a regulátor vám řekne, zda jsou v dobrém stavu nebo je třeba je změnit.
  • Jednoduchá vizuální metoda, jak zjistit, kdy vyměnit brzdové kotouče na svém Volvo V60 má odstranit kola poté, co bylo vozidlo postaveno na stojany. Po sundání budete mít možnost přistupovat ke svým diskům a kontrolovat jejich stav. Pokud nějaké mají velké škrábance nebo deformace budete muset nahradit. V každém případě druhým kontrolním indikátorem je měření hloubky disku vzhledem k jeho okraji, pokud tato hodnota přesahuje 1 mm, budete je muset změnit za nové.
Weiterlesen:
Jak odstranit zadní sedadlo Volvo V60?

.

Jak vyměnit brzdové kotouče na vašem Volvo V60?

Nakonec tento obsah vysvětlíme poměrně rychle jak vyměnit brzdové kotouče u vás Volvo V60. Musíte vědět, že pokud vyměníte brzdové kotouče svého motorového vozidla, budete bezpodmínečně muset vyměnit brzdové destičky Volvo V60, nepřemýšlejte dvakrát, abyste si prohlédli náš obsah, který vám ukáže, jak tuto náhradu provést.

Pokud jde o výměnu disků, je třeba se držet následujících hlavních kroků:

  • Put Your Volvo V60 na stojanech, sundejte kola, na kterých chcete pracovat.
  • Pomocí velkého plochého šroubováku vypáčte brzdové destičky, abyste co nejvíce stlačili píst třmenu a měli dostatečnou vůli k provedení všech vašich změn.
  • Pomocí velkých bitů Torx odstraňte dvě matice, které zajišťují horní část brzdového třmenu, a vyjměte je.
  • Vyjměte brzdové destičky a odemkněte brzdové kotouče díky dvěma torxovým šroubům na boku kotouče, možná budete potřebovat paličku k vyjmutí disků.
  • Vyměňte disky a utáhněte je novými dodanými šrouby torx, vyměňte destičky, znovu namontujte horní část třmenu a vše pevně utáhněte.
  • Namontujte kola a nezapomeňte před prudkým brzděním zabrzdit 500 kilometrů.

Pokud máte nějaké další otázky týkající se Volvo V60, neváhejte se poradit s naším Volvo kategorie V60.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector