Motoobleceni-kb.cz

Autoservis
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kdy vyměnit brzdové kotouče volvo v90?

Bezpečnost auta je prvořadá. I když volvo v90 jsou ekonomické díry, některé běžné servisní úkony jsou zásadní. Dnes vám to vysvětlíme kdy vyměnit brzdové kotouče u svého volvo v90? Abychom toho dosáhli, nejprve se podíváme, k čemu se používají brzdové kotouče vašeho motorového vozidla, poté, kdy vyměnit brzdové kotouče vašeho volvo v90 a konečně, jak je nahradit novými.

Zájem o brzdové kotouče a volvo v90

Náš článek začínáme podrobně popisem toho, co brzdové kotouče a volvo v90 se používají, umožní vám to zjistit, proč je důležité mít jistotu, že jsou neustále v dobrých funkčních podmínkách.

Brzdové kotouče jsou nejdůležitější součástí vašeho brzdového systému. Ve skutečnosti brzdění na an volvo v90 je hydraulický, je to systém hadic a tlakového oleje, který se spustí, když sešlápnete brzdový pedál. Tento tlak uvede do činnosti píst, který bude tlačit brzdové destičky na brzdový kotouč, který je připevněn k vašemu kolu. Když brzdové destičky skřípnou kotouče, což způsobí vaše volvo v90 brzdit.

Kdy vyměnit brzdové kotouče a volvo v90?

Nyní přejdeme k části, která vás nepochybně přitahuje k tomuto článku, konkrétně: při výměně brzdových kotoučů a volvo v90? Jak jsme vám již zmínili, brzdové kotouče a destičky fungují v osmóze, přesto jsou tyto dvě složky opotřebení dílů a během času a konkrétně tření, když se brzdění opotřebuje a ztratí brzdnou sílu, budou. Nyní nastíníme různé techniky, které je třeba vědět, kdy je nahradit:

  • Domníváme se, že brzdové kotouče by se obecně měly měnit každých 80 000 – 100 000 km na volvo v90 , nicméně je důležité vědět, že v závislosti na vašem stylu jízdy a typu cesty se to může značně lišit. Pokud totiž jezdíte zásadně po dálnici a brzdíte jen málo, může se tato hodnota zvýšit, případně pokud jezdíte pouze v zastavěných oblastech, může se snížit.
  • Jednoduchý a úspěšný způsob, jak zjistit stav brzdových kotoučů na vašem voze, je technická kontrola. Ve skutečnosti tato důkladná kontrola zkontroluje stav vašich brzd a ovladač vám řekne, zda jsou v dobrém stavu nebo je třeba je vyměnit.
  • Jednoduchá vizuální metoda, jak zjistit, kdy vyměnit brzdové kotouče na svém volvo v90 je odstranit kola poté, co bylo auto postaveno na stojany. Po sundání budete mít přístup ke svým diskům a zkontrolovat jejich stav. Pokud nějaké mají velké škrábance nebo deformace budete muset nahradit. V opačném případě je druhým indikátorem, který se má ověřit, změřit hloubku disku vzhledem k jeho okraji, pokud tato hodnota přesáhne 1 mm, budete je muset změnit za nové.
Weiterlesen:
Oranžová světla volvo v90, která zůstane zapnutá

.

Jak vyměnit brzdové kotouče na vašem volvo v90?

Nakonec vám tento článek rychle ukážeme jak vyměnit brzdové kotouče u vás volvo v90. Musíte vědět, že pokud vyměníte brzdové kotouče svého motorového vozidla, budete bezpodmínečně muset vyměnit brzdové destičky volvo v90, neváhejte požádat o radu z našeho článku, který vám ukáže, jak tuto náhradu provést.

Pokud jde o výměnu disků, jsou zde nejdůležitější kroky, kterými se musíte držet:

  • Put Your volvo v90 na stojanech, sundejte kola, na kterých chcete pracovat.
  • Pomocí velkého plochého šroubováku vypáčte brzdové destičky, abyste co nejvíce stlačili píst třmenu a měli dostatečnou vůli k provedení všech vašich změn.
  • Pomocí velkých bitů Torx vyjměte dvě matice, které zajišťují horní část brzdového třmenu, a vyjměte je.
  • Vyjměte brzdové destičky a odemkněte brzdové kotouče díky dvěma torxovým šroubům na boku kotouče, možná budete potřebovat paletu k vyjmutí disků.
  • Vyměňte disky a utáhněte je novými dodanými šrouby torx, vyměňte destičky, znovu namontujte horní část třmenu a vše pevně utáhněte.
  • Namontujte kola a nezapomeňte před prudkým brzděním zabrzdit 500 kilometrů.

Pokud chcete více tutoriálů na volvo v90, přejděte na náš volvo kategorie v90.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector