Motoobleceni-kb.cz

Autoservis
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kdy vyměnit brzdové kotouče volvo xc70?

Důležitá je bezpečnost motorového vozidla. Zda nebo ne volvo xc70 jsou ekonomické díry, určité rutinní servisní úkony jsou nezbytné. Dnes vám to vysvětlíme kdy vyměnit brzdové kotouče u sebe volvo xc70? Abychom toho dosáhli, nejprve zjistíme, k čemu se používají brzdové kotouče vašeho vozu, a poté, kdy vyměnit brzdové kotouče volvo xc70 a nakonec, jak je nahradit novými.

Zájem o brzdové kotouče a volvo xc70

Náš článek začínáme vysvětlením toho, co brzdové kotouče a volvo xc70 vám umožní zjistit, proč je nutné zajistit, aby byly vždy v dobrých pracovních podmínkách.

Brzdové kotouče jsou hlavní součástí vašeho brzdového systému. Opravdu, brzdění na an volvo xc70 je hydraulický, je to systém hadic a tlakového oleje, který se spustí, když sešlápnete brzdový pedál. Tento tlak spustí píst, který bude tlačit na brzdové destičky na brzdovém kotouči, který je nainstalován na vašem kole. Když brzdové destičky skřípnou kotouče, což spustí váš volvo xc70 brzdit.

Kdy vyměnit brzdové kotouče a volvo xc70?

Nyní přejdeme do sekce, která vás na tuto stránku s obsahem určitě přitahuje, konkrétně: při výměně brzdových kotoučů a volvo xc70? Jak jsme vám to popsali těsně předtím, brzdové kotouče a brzdové destičky pracují v osmóze, tyto dva prvky však existují nošení autodílů a během času a zejména tření při brzdění opotřebení a ztrátě brzdné síly. Nyní nastíníme různé způsoby, jak zjistit, kdy je nahradit:

  • Domníváme se, že brzdové kotouče by se obecně měly měnit každých 80 000 – 100 000 km na volvo xc70 , je však nutné vědět, že v závislosti na vašem stylu jízdy a typu cesty se to může značně lišit. Pokud totiž jezdíte zásadně po dálnici a brzdíte jen málo, může se tato hodnota zvýšit, naopak pokud jezdíte pouze v zastavěných oblastech, může se snížit.
  • Jednoduchý a úspěšný způsob, jak zjistit stav brzdových kotoučů na vašem motorovém vozidle, je při technické kontrole. Tato důkladná kontrola skutečně kontroluje stav vašich brzd a ovladač vám řekne, zda jsou v dobrém stavu nebo je třeba je vyměnit.
  • Základní vizuální způsob, jak zjistit, kdy vyměnit brzdové kotouče na svém volvo xc70 je odstranit kola poté, co bylo auto postaveno na stojany. Po vyjmutí budete mít přístup ke svým diskům a ověřit jejich stav. Pokud nějaké mají velké škrábance nebo deformace, budete je muset změnit. V každém jiném případě je druhým indikátorem, který je třeba ověřit, změřit hloubku disku vzhledem k jeho okraji, pokud tato hodnota překročí 1 mm, budete je muset vyměnit za nové.
Weiterlesen:
Kde najít zapnutou pojistku elektrického ovládání oken volvo xc70?

.

Jak vyměnit brzdové kotouče na vašem volvo xc70?

Nakonec tuto obsahovou stránku ukončíme poměrně rychle vysvětlením jak vyměnit brzdové kotouče u sebe volvo xc70. Musíte vědět, že pokud vyměníte brzdové kotouče svého vozu, budete bezpodmínečně muset vyměnit brzdové destičky svého volvo xc70, neváhejte a navštivte naši stránku s obsahem, která vám vysvětluje, jak tuto změnu provést.

Pokud jde o výměnu disků, je třeba se držet následujících hlavních kroků:

  • Put Your volvo xc70 na stojanech, sundejte kola, na kterých chcete pracovat.
  • Pomocí velkého plochého šroubováku vypáčte brzdové destičky, abyste co nejvíce stlačili píst třmenu a měli dostatečnou vůli k provedení všech vašich změn.
  • Pomocí velkých bitů Torx vyjměte dvě matice, které zajišťují horní část brzdového třmenu, a vyjměte je.
  • Vyjměte brzdové destičky a odemkněte brzdové kotouče díky dvěma torxovým šroubům na boku kotouče, možná budete potřebovat paletu k vyjmutí disků.
  • Vyměňte disky a dotáhněte je novými šrouby Torx, vyměňte destičky, znovu namontujte horní část třmenu a vše pevně utáhněte.
  • Namontujte kola a ujistěte se, že před tvrdým brzděním zabrzdíte 500 kilometrů.

Chcete-li najít další tipy na volvo xc70, podívejte se na volvo kategorie xc70.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector