Motoobleceni-kb.cz

Autoservis
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kdy vyměnit brzdové kotouče Volvo XC90?

Bezpečnost motorového vozidla je prvořadá. Bez ohledu na to, zda Volvo XC90 jsou finanční díry, zásadní jsou určité rutinní servisní práce. Dnes vám to vysvětlíme kdy vyměnit brzdové kotouče u svého Volvo XC90? Abychom toho dosáhli, nejprve uvidíme, k čemu se používají brzdové kotouče vašeho motorového vozidla, poté, kdy vyměnit brzdové kotouče vašeho Volvo XC90 a nakonec, jak je nahradit novými.

Výhoda brzdových kotoučů a Volvo XC90

Náš návod začneme vysvětlením toho, co brzdové kotouče a Volvo XC90 se používají, umožní vám to zjistit, proč je nezbytné mít jistotu, že jsou neustále v dobrém funkčním stavu.

Brzdové kotouče jsou nejdůležitější součástí vašeho brzdového systému. Je zřejmé, že brzdění na an Volvo XC90 je hydraulický, je to systém hadic a tlakového oleje, který se spustí, když sešlápnete brzdový pedál. Tento tlak uvede do činnosti píst, který bude tlačit brzdové destičky na brzdový kotouč, který je připevněn k vašemu kolu. Když brzdové destičky skřípnou kotouče, což způsobí vaše Volvo XC90 brzdit.

Kdy vyměnit brzdové kotouče a Volvo XC90?

Nyní přejdeme k části, která vás na tuto stránku s obsahem určitě přitahuje, konkrétně: při výměně brzdových kotoučů a Volvo XC90? Jak jsme vám to odhalili těsně předtím, brzdové kotouče a destičky pracují v osmóze, přesto jsou tyto dva prvky opotřebení dílů a budou s časem a konkrétně tření při brzdění opotřebovat a ztrácí brzdnou sílu. Nyní zdůrazníme různé způsoby, jak zjistit, kdy je nahradit:

  • Domníváme se, že brzdové kotouče by se obecně měly měnit každých 80 000 – 100 000 km na Volvo XC90 , nicméně je důležité vědět, že podle vašeho stylu jízdy a typu cesty se to může výrazně změnit. Pokud totiž jezdíte hlavně po dálnici a brzdy máte jen mírně zatížené, může se tato hodnota zvýšit, případně, pokud jezdíte jen v zastavěných oblastech, může se snížit.
  • Jednoduchý a účinný způsob, jak zjistit stav brzdových kotoučů na motorovém vozidle, je během technické kontroly. Tato důkladná kontrola skutečně kontroluje stav brzd a regulátor vám řekne, zda jsou v dobrém stavu nebo je třeba je změnit.
  • Základní vizuální způsob, jak zjistit, kdy vyměnit brzdové kotouče na svém Volvo XC90 má sundat kola po postavení vozu na stojany. Po odstranění budete mít možnost přistupovat ke svým diskům a kontrolovat jejich stav. Pokud nějaké mají velké škrábance nebo deformace budete muset nahradit. V opačném případě je druhým indikátorem, který se má ověřit, změřit hloubku disku vzhledem k jeho okraji, pokud tato hodnota přesáhne 1 mm, budete je muset změnit za nové.
Weiterlesen:
Jak ručně zamknout Volvo XC90?

.

Jak vyměnit brzdové kotouče na vašem Volvo XC90?

A konečně, na závěr této obsahové stránky se vám poměrně rychle ukážeme jak vyměnit brzdové kotouče u vás Volvo XC90. Musíte vědět, že pokud vyměníte brzdové kotouče svého motorového vozidla, budete bezpodmínečně muset vyměnit brzdové destičky Volvo XC90, nepřemýšlejte dvakrát a vyhledejte radu na naší obsahové stránce, která vám ukáže, jak toto nahradit.

Pokud jde o výměnu disků, je třeba následovat nejdůležitější kroky:

  • Put Your Volvo XC90 na stojanech, sundejte kola, na kterých chcete pracovat.
  • Pomocí velkého plochého šroubováku vypáčte brzdové destičky, abyste co nejvíce stlačili píst třmenu a měli dostatečnou vůli k provedení všech vašich změn.
  • Pomocí velkých bitů Torx odstraňte dvě matice, které zajišťují horní část brzdového třmenu, a vyjměte je.
  • Vyjměte brzdové destičky a odemkněte brzdové kotouče díky dvěma torxovým šroubům na boku kotouče, možná budete potřebovat paličku k vyjmutí disků.
  • Vyměňte disky a utáhněte je novými dodanými šrouby torx, vyměňte destičky, znovu namontujte horní část třmenu a vše pevně utáhněte.
  • Namontujte kola a nezapomeňte před prudkým brzděním zabrzdit 500 kilometrů.

Chcete-li získat další tipy na Volvo XC90, podívejte se na Volvo kategorie XC90.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector