Motoobleceni-kb.cz

Autoservis
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kdy vyměnit filtr pevných částic Volvo XC60?

Částicový filtr je poměrně moderní vynález, jehož cílem je odstranit škodlivé částice z výfukových plynů moderních dieselových motorů. Již dlouho bylo objeveno jako zázračné řešení těchto problémů se znečištěním. Nefunguje však podle očekávání a způsobuje více problémů, než řeší, a proto se na této stránce uvidíme při výměně filtru pevných částic a Volvo XC60? . Za tímto účelem nejprve zjistíme, k čemu je filtr pevných částic na vašem motorovém vozidle určen, a poté, kdy vyměnit filtr pevných částic na vašem Volvo XC60.

Jaký je účel a Volvo Filtr pevných částic XC60?

Náš návod tedy začneme vysvětlením tohoto prvku, který byl nedávno obsažen v dieselových automobilech. Jak jsme rychle nastínili v úvodu, účelem tohoto filtru bylo vyřešit problémy znečištění a škodlivosti výfukových plynů z Volvo automobily XC60. Princip jeho fungování spočívá v ukládání výfukových plynů, které nejsou spálené nebo které ještě obsahují škodlivé částice, a při dostatečně vysoké teplotě dojde k druhému spalování, které dokončí hoření a zbaví se všech těchto karcinogenních částic. Bohužel, abyste dosáhli této velmi vysoké teploty motoru, musíte být na dálnici nebo mít svůj Volvo Motor XC60 se zvyšuje. Časem jsme tedy zjistili, že auta, která jezdí hlavně na krátké jízdy nebo ve městě, neumožňují filtr pevných částic spalovat tyto výpary a v další části uvidíme, že vás tyto problémy mohou donutit vyměňte u sebe filtr pevných částic Volvo XC60 .

Kdy vyměnit filtr pevných částic a Volvo XC60?

V této sekci zjistíme, co vás zde nejvíce láká, zda je nutné vyměnit filtr pevných částic u Volvo XC60 a pokud ano, kdy?

Je nutné vyměnit filtr pevných částic Volvo XC60?

K dispozici jsou 2 druhy filtrů pevných částic pro automobily, filtr pevných částic s aditivem, který se netýká Volvo XC60, které je ale potřeba každých 120 000 km dobít aditivem, které umožňuje regeneraci filtru pevných částic a tím spálení všech škodlivých sazí. Druhý, který nás dnes zajímá, funguje s drahými kovy, které při vysoké teplotě vytvoří chemickou reakci a způsobí regeneraci filtru a evakuaci karcinogenních látek. Nicméně, jak bylo odhaleno dříve, vyžaduje velmi vysoké teploty, pokud jich není dosaženo, filtr se ucpe. Pokud se filtr neregeneruje ručně, jeďte vysokou rychlostí asi 20 minut, abyste dosáhli této teploty a tím regenerovali filtr, to ucpá a riskuje poškození vašeho turbo, ventilu EGR nebo motoru. Pokud potřebujete vyčistit EGR ventil vašeho Volvo XC60 jako výsledek vašeho filtru pevných částic, neváhejte a podívejte se na náš obsah na toto téma, abyste zjistili, o jaký proces jde.

Weiterlesen:
Jak odpojit baterii na mém Volvo XC60?

Kdy vyměnit filtr pevných částic a Volvo XC60?

Jak jsme definovali těsně předtím, má filtr pevných částic vydržet po celou dobu životnosti automobilu, ale někteří z vás se možná možná budou divit když je potřeba vyměnit jeho filtr pevných částic Volvo XC60? Vezměte na vědomí, že tato součást je extrémně drahá, práce není nejdůležitějším problémem, protože je snadno přístupná. Samotná komponenta se ale bude enormně lišit v ceně v závislosti na vaší motorizaci, stále můžete počítat v rozmezí od 700 do 2000 €. Tuto změnu je třeba vzít v úvahu pouze v případě zcela zaneseného filtru částic. Pokud často nejdete po dálnici, doporučujeme vám, každý měsíc řídit 10 minut po dálnici alespoň 3000 ot / min . I přes to, že současný filtr částic není dobře navržen a zůstává nepříjemný, má se za to, že v důsledku nedostatku dostatečně pravidelného nárůstu teploty a dalších konstrukčních problémů byste měli začít plánovat změňte filtr pevných částic z 200 000 km, pokud používáte svůj XX, který je více městský a trochu víc, pokud je smíchán .

Chcete-li najít další tipy na Volvo XC60, podívejte se na Volvo kategorie XC60.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector