Motoobleceni-kb.cz

Autoservis
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kdy vyměnit filtr pevných částic Volvo XC90?

Filtr částic je docela nová technologie, jejímž cílem je odstraňovat škodlivé částice z výfukových plynů nejnovějších dieselových motorů. Již dlouho je považováno za zázračné řešení těchto komplikací znečištění. Nicméně to nefunguje tak dobře, jak se očekávalo, a způsobí to více komplikací, než vyřeší, a proto v tomto článku objevíme při výměně filtru pevných částic a Volvo XC90? . Abychom toho dosáhli, nejprve zjistíme, k čemu se používá filtr pevných částic ve vašem voze a poté, kdy je třeba filtr pevných částic na vašem voze vyměnit. Volvo XC90.

Jaký je účel a Volvo Filtr pevných částic XC90?

Začneme tedy naši stránku s obsahem vysvětlením této součásti nedávno zabudované do dieselových vozidel. Jak jsme stručně zmínili v úvodu, záměrem tohoto filtru bylo vyřešit komplikace znečištění a škodlivosti výfukových plynů z Volvo Vozidla XC90. Jeho pracovní koncept spočívá v ukládání výfukových plynů, které jsou nespálené nebo které stále obsahují škodlivé částice, a při dostatečně vysoké teplotě vyvolat druhé spalování, které dokončí hoření a zbaví se všech těchto karcinogenních částic. Bohužel, abyste dosáhli této velmi vysoké teploty motorové jednotky, musíte být na dálnici nebo mít svůj Volvo Motor XC90 stoupá do otáček. Postupem času jsme tedy zjistili, že vozidla, která jsou specificky na krátkých cestách nebo ve městě, neumožňují filtr pevných částic spalovat tyto plyny, a v další části zjistíme, že tyto komplikace vás mohou donutit vyměňte u sebe filtr pevných částic Volvo XC90 .

Kdy vyměnit filtr pevných částic a Volvo XC90?

V této sekci zjistíme, co vás zde rozhodně láká, pokud je nutné vyměnit filtr pevných částic Volvo XC90 a pokud ano, kdy?

Je nutné vyměnit filtr pevných částic Volvo XC90?

K dispozici jsou 2 druhy filtrů pevných částic pro vozidla, filtr pevných částic s aditivem, který se netýká Volvo XC90, které je ale nutné každých 120 000 km dobít aditivem, které umožňuje regeneraci filtru pevných částic a následně spálení všech škodlivých sazí. Druhý, o který se v tomto článku zajímáme, funguje s drahými kovy, které při vysoké teplotě vytvoří chemickou reakci a způsobí regeneraci filtru a evakuaci karcinogenních látek. Nicméně, jak bylo popsáno výše, vyžaduje velmi vysoké teploty, pokud jich není dosaženo, filtr se ucpe. Pokud se filtr neregeneruje ručně, jeďte asi 20 minut vysokou rychlostí, abyste dosáhli této teploty a tím regenerovali svůj filtr, zanáší to a riskuje poškození vašeho turbo, ventilu EGR nebo motorové jednotky. Pokud potřebujete vyčistit EGR ventil vašeho Volvo XC90 kvůli vašemu filtru pevných částic nepřemýšlejte dvakrát, abyste se podívali na náš obsah na toto téma, abyste zjistili, jaký je proces.

Weiterlesen:
Netěsný vstřikovač na mém Volvo XC90, co dělat?

Kdy vyměnit filtr pevných částic a Volvo XC90?

Jak jsme definovali těsně předtím, filtr částic je navržen tak, aby vydržel životnost vozidla, ale někteří z vás se možná možná budou divit kdy je nutné vyměnit jeho filtr pevných částic Volvo XC90? Vezměte na vědomí, že tato součást je extrémně drahá, práce není nejdůležitějším problémem, protože je snadno přístupná. Samotná součást se ale bude enormně lišit v ceně na základě vaší motorizace, stále můžete počítat v rozmezí od 700 do 2000 EUR. S touto změnou je třeba počítat za zcela zaneseného filtru částic. Pokud opakovaně nejedete po dálnici, doporučujeme vám, každý měsíc řídit 10 minut po dálnici alespoň 3000 ot / min . I přes to, že současný filtr částic není dobře navržen a zůstává problematický, má se za to, že kvůli nedostatečnému častému nárůstu teploty a dalším konstrukčním komplikacím byste měli začít plánovat změňte filtr pevných částic z 200 000 km, pokud používáte svůj XX, který je více městský a trochu víc, pokud je smíchán .

Chcete-li získat další tipy na Volvo XC90, podívejte se na Volvo kategorie XC90.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector