Motoobleceni-kb.cz

Autoservis
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kdy vyměnit rozvodový řemen Volvo V50?

Nákup auta je pro mnohé z nás velký rozpočet, ale k tomu si budete muset připočíst běžný servis vašeho motorového vozidla a za některé běžné servisní úkony může být účet poměrně vysoký. Je proto logické položit si otázku, kdy je nejlepší čas tyto opravy provést, a nedělat je „pro nic“. Dnes vám to popíšeme kdy vyměnit rozvodový řemen na vašem Volvo V50? Pro začátek se chystáme zjistit, proč je nezbytné provést tento proces rutinní služby, kdy udělat rozvodový řemen vašeho Volvo V50 , pak vám poměrně rychle vysvětlíme, jak se tato výměna provádí, a nakonec, kolik stojí provedení rozvodového řemene Volvo V50.

Proč potřebujeme vyměnit rozvodový řemen an Volvo V50?

Jak jsme vám vysvětlili v úvodu, výměna rozvodového řemene na a Volvo V50 představuje značný rozpočet, takže jsme zjistili, že jste opatrní, abyste to udělali a umožnili vám zjistit hodnotu této opravy, takže poměrně rychle popíšeme, proč je tak důležité provést ji včas.

váš Volvo Objektiv rozvodového řemene V50

Načasování a Volvo V50 má zásadní roli v hladkém chodu vašeho motoru. Ve skutečnosti to bude mít poslání synchronizovat ventily a písty a vytvořit spojení mezi vačkovým hřídelem, vodním čerpadlem, klikovým hřídelem a vstřikovacím čerpadlem . Umožní to správnému fungování motoru a zamezí se tak riziku poškození motoru. Čím kratší vzdálenost ujede, tím větší bude váš pás při spuštění motoru.

Jaká jsou rizika, pokud se časovací řemen nezmění včas?

Problém s načasováním a Volvo V50 je, že je vnitřní součástí motoru. V důsledku toho na rozdíl od opasku příslušenství není možné vizuálně ověřit jeho stav. Možná si tedy myslíte, že tento řemen je jen nepodstatná součástka, ale rizika, která podstupujete, pokud jej včas nevyměníte, jsou velká. Pokud načasování vašeho Volvo V50 se rozbije, určitě budete muset vyměnit motor tohoto. Po pravdě písty narazí na ventily a zničí je a praskne i vačkový hřídel. Čím rychleji motor v okamžiku rozbití běží, tím jsou důsledky výraznější. Je to proto životně důležité, aby váš rozvodový řemen včas .

Weiterlesen:
Jak odstranit zadní sedadlo Volvo V50?

Kdy udělat rozvodový řemen jeho Volvo V50?

Nyní odpovíme na otázku, kterou si musíte všichni položit sami, kdy vyrobit rozvodový řemen a Volvo V50? Je potřeba vědět, že každý motor je jiný a jak jsme již zmínili, výměna této součásti nesmí chybět. Čím více postupujeme v čase, tím více výrobci vylepšují rozvodový řemen a obvykle tím novější Volvo V50 bude tím méně, čím si budete muset dělat starosti o svůj opasek. Nicméně, podívej se na svůj Volvo Servisní knížka V50, abyste získali přesnou životnost a maximální počet najetých kilometrů, které můžete dosáhnout, než provedete časování . Obvykle mají rozvodové řemeny a životnost 5 až 10 let a maximální počet najetých kilometrů mezi 80 000 a 200 000 km .

Jak vyměnit rozvodový řemen an Volvo V50?

Jako rozvodový řemen a Volvo V50 představuje vysoký rozpočet, lze se logicky ptát, zda není možné jej vyměnit sám. Bohužel je velmi složitý přístup a pouze nejzkušenější amatérští mechanici a nejvybavenější nástroji budou schopni tento postup zvážit, i tak poměrně rychle vysvětlíme různé kroky, které je třeba provést při výměně tohoto rozvodového řemene:

 • Umístěte Volvo V50 na stojanech a na základě vašeho motoru možná budete muset sundat kolo. Vyjměte rozvodovky

  .

 • Abyste toho dosáhli, musíte si koupit časovací sadu, aby všechny prvky motoru zůstaly ve správné poloze, v každém případě se váš motor rozbije. Vyjměte ostatní prvky, které vás obtěžují (například tlumicí kladka).
 • Po uvolnění napínacích kladek vyjměte starý rozvod. Před umístěním nového musíte vyjmout všechny napínací válečky a vodní čerpadlo.
 • Umístěte nové vodní čerpadlo.
 • Namontujte nové napínací kladky, věnujte pozornost umístění každého z nich.
 • Nainstalujte novou distribuci vašeho Volvo V50 respektováním značek.
 • Napněte pás podle údajů výrobce.
 • Dejte zbytek dohromady.
 • Ověřte, že motor běží správně.
Weiterlesen:
Jak vyměnit kabinový filtr z mého Volvo V50?

Změna rozvodového řemene, kolik to stojí?

A nakonec se vám pokusíme dát představu o ceně, pokud chcete vyměnit rozvodový řemen vašeho Volvo V50 . Vezměte na vědomí, že pokud to uděláte v garáži značky nebo ve středisku motorových vozidel, jako je Feu Vert, může se cena docela lišit, ale obecně odhadujeme, že cena distribuce se liší mezi 400 900 a XNUMX XNUMX EUR , podle místa, kde to děláte, a vašeho motoru. Mějte na paměti, že soupravy obsahují řemen, napínací kladky a vodní čerpadlo.

Pokud chcete více průvodců na Volvo V50, přejděte k nám Volvo kategorie V50.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector