Motoobleceni-kb.cz

Autoservis
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kdy vyměnit rozvodový řemen Volvo Xc40?

Nákup auta je pro většinu z nás velký rozpočet, ale k tomu si budete muset připočíst údržbu vašeho motorového vozidla a za některé údržbářské práce může být účet docela vysoký. Je tedy nasnadě si položit otázku, kdy je nejvhodnější doba tyto opravy provádět a nedělat je „za nic“. Na této stránce vám to vysvětlíme kdy vyměnit rozvodový řemen na vašem Volvo Xc40? Z tohoto důvodu nejprve zjistíme, proč je důležité dosáhnout této údržby, kdy udělat rozvodový řemen vašeho Volvo xc40 , pak vám poměrně rychle popíšeme, jak se tato výměna provádí, a nakonec, kolik stojí provedení rozvodového řemene Volvo Xc40.

Proč potřebujeme vyměnit rozvodový řemen an Volvo Xc40?

Jak jsme vás informovali v úvodu, výměna rozvodového řemene na a Volvo Xc40 představuje enormní rozpočet, takže chápeme, že jste opatrní, abyste to udělali a umožnili vám pochopit hodnotu této opravy, takže poměrně rychle vysvětlíme, proč je tak důležité udělat to včas.

váš Volvo Funkce rozvodového řemene Xc40

Načasování a Volvo Xc40 má zásadní funkci pro hladký chod vašeho motoru. Ve skutečnosti to bude mít poslání synchronizovat ventily a písty a vytvořit spojení mezi vačkovým hřídelem, vodním čerpadlem, klikovým hřídelem a vstřikovacím čerpadlem . Umožní to motoru pracovat správně a vyhnout se jakémukoli riziku poškození motoru. Čím kratší vzdálenost ujede, tím větší bude váš pás při spuštění motoru.

Jaká jsou rizika, pokud se časovací řemen nezmění včas?

Problém s načasováním a Volvo Xc40 je, že je to uvnitř motoru. A proto je na rozdíl od opasku na příslušenství obtížné vizuálně zkontrolovat jeho stav. Můžete se tedy domnívat, že tento řemen je jen nepodstatnou součástí, ale rizika, která podstupujete, pokud jej včas nevyměníte, jsou velká. Pokud načasování vašeho Volvo Xc40 se rozbije, určitě budeš muset vyměnit motor tohoto. Po pravdě písty narazí na ventily a poškodí je a praskne i vačkový hřídel. Čím rychleji motor v okamžiku rozbití běží, tím vážnější jsou následky. Je to proto prvotní, aby se váš časovací pás včas .

Weiterlesen:
Jak vyčistit snímač hmotnostního průtoku vzduchu Volvo Xc40?

Kdy udělat rozvodový řemen jeho Volvo Xc40?

Nyní odpovíme na otázku, kterou si musíte všichni položit sami, kdy vyrobit rozvodový řemen a Volvo Xc40? Je nutné vědět, že každá motorová jednotka je jiná a jak jsme si vysvětlili výše, výměna tohoto dílu nesmí chybět. Čím více postupujeme v čase, tím více výrobci vylepšují rozvodový řemen a obvykle tím novější Volvo Xc40 bude tím méně, čím méně se budete muset bát o svůj opasek. Nicméně, podívej se na svůj Volvo Servisní knížka Xc40, abyste získali přesnou životnost a maximální počet najetých kilometrů, které můžete dosáhnout, než provedete načasování . V průměru mají rozvodové řemeny a životnost 5 až 10 let a maximální počet najetých kilometrů mezi 80 000 a 200 000 km .

Jak vyměnit rozvodový řemen an Volvo Xc40?

Jako rozvodový řemen a Volvo Xc40 představuje vysoký rozpočet, lze racionálně uvažovat, zda není možné jej vyměnit sám. Bohužel je velmi složitý přístup a pouze nejzkušenější amatérští mechanici a nejvybavenější nástroji budou schopni tento proces reflektovat, nicméně poměrně rychle vysvětlíme různé kroky, které je třeba provést při výměně tohoto rozvodového řemene:

 • Umístěte Volvo Xc40 na stojanech a na základě vašeho motoru možná budete muset sundat kolo. Demontujte rozvodovky

  .

 • Chcete-li to provést, musíte si koupit časovací sadu tak, aby všechny prvky motoru zůstaly ve správné poloze, v každém případě se váš motor zlomí. Odstraňte ostatní prvky, které vás obtěžují (například tlumicí kladka).
 • Po uvolnění napínacích válečků odstraňte staré rozvody. Před umístěním nového musíte odstranit všechny napínací kladky a vodní čerpadlo.
 • Umístěte nové vodní čerpadlo.
 • Namontujte nové napínací kladky, věnujte pozornost umístění každého z nich.
 • Nainstalujte novou distribuci vašeho Volvo Xc40 respektováním značek.
 • Napněte pás podle specifikací výrobce.
 • Dejte zbytek dohromady.
 • Zkontrolujte, zda jednotka motoru pracuje správně.
Weiterlesen:
Jak vyměnit žárovku do mlhy na mém Volvo Xc40?

Kolik to stojí výměna rozvodového řemene?

A nakonec se vám pokusíme dát představu o ceně, pokud chcete vyměnit rozvodový řemen vašeho Volvo xc40 . Vezměte na vědomí, že pokud to uděláte v garáži značky nebo v centru motorových vozidel, jako je Feu Vert, cena se může hodně lišit, ale obecně odhadujeme, že cena distribuce se liší mezi 400 900 a XNUMX XNUMX EUR , podle místa, kde to děláte, a vašeho motoru. Mějte na paměti, že soupravy obsahují řemen, napínací kladky a vodní čerpadlo.

Pokud chcete více tutoriálů na Volvo Xc40, přejděte k našemu Volvo kategorie Xc40.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector