Motoobleceni-kb.cz

Autoservis
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kdy vyměnit rozvodový řemen Volvo XC60?

Nákup automobilu je pro většinu lidí velkým rozpočtem, nicméně k tomuto bude nutné přidat údržbu vašeho automobilu a za některé údržbářské práce může být účet docela vysoký. Je proto logické položit si otázku, kdy je nejvhodnější čas na provedení těchto oprav, a nedělat je „na nic“. Dnes vám to popíšeme kdy vyměnit rozvodový řemen na svém Volvo XC60? Z tohoto důvodu nejprve uvidíme, proč je nezbytné tento proces údržby dosáhnout, kdy udělat rozvodový řemen vašeho Volvo XC60 , pak vám rychle vysvětlíme, jak se tato změna provádí, a konečně, kolik stojí provedení rozvodového řemene Volvo XC60.

Proč potřebujeme měnit rozvodový řemen an Volvo XC60?

Jak jsme vám vysvětlili v úvodu, výměna rozvodového řemene na a Volvo XC60 představuje důležitý rozpočet, takže chápeme, že jste opatrní, abyste to udělali a abyste pochopili výhody této opravy, takže rychle popíšeme, proč je tak důležité provést to včas.

váš Volvo Objektiv rozvodového řemene XC60

Načasování a Volvo XC60 má zásadní význam pro hladký chod vašeho motoru. Ve skutečnosti to bude mít poslání synchronizovat ventily a písty a vytvořit spojení mezi vačkovým hřídelem, vodním čerpadlem, klikovým hřídelem a vstřikovacím čerpadlem . Umožní to motoru pracovat efektivně a vyhnout se jakémukoli riziku poškození motoru. Čím je vzdálenost, kterou vaše vozidlo ujede, tím menší bude váš pás při spuštění motoru.

Jaká jsou rizika, pokud se rozvodový řemen nevymění včas?

Problém s načasováním a Volvo XC60 je, že je vnitřní součástí motoru. A proto je na rozdíl od opasku na příslušenství obtížné vizuálně ověřit jeho stav. Můžete se tedy domnívat, že tento řemen je jen nedůležitou součástí, ale rizika, která podstupujete, pokud jej včas nevyměníte, jsou obrovská. Pokud načasování vašeho Volvo XC60 se rozbije, u této budete muset určitě vyměnit motor. Po pravdě písty narazí na ventily a poškodí je a praskne i vačkový hřídel. Čím rychleji motor v okamžiku poruchy běží, tím významnější jsou výsledky. V důsledku toho je prvotní, aby se váš časovací pás včas .

Weiterlesen:
Kolik kilometrů s nízkou spotřebou paliva s mým Volvo XC60?

Kdy udělat rozvodový řemen jeho Volvo XC60?

Nyní odpovíme na otázku, kterou si musíte všichni položit sami, kdy vyrobit rozvodový řemen a Volvo XC60? Je potřeba vědět, že každá motorová jednotka je jiná a jak jsme prozradili výše, výměnu této součásti nesmíme vynechat. Čím více postupujeme v čase, tím více výrobci vylepšují rozvodový řemen a obvykle tím novější Volvo XC60 bude tím méně, že se budete muset starat o svůj opasek. Nicméně, podívej se na svůj Volvo Servisní knížka XC60, abyste získali přesnou životnost a maximální počet najetých kilometrů, než začnete měřit čas . Obvykle mají rozvodové řemeny a životnost 5 až 10 let a maximální počet najetých kilometrů mezi 80 000 a 200 000 km .

Jak vyměnit rozvodový řemen an Volvo XC60?

Jako rozvodový řemen a Volvo XC60 představuje vysoký rozpočet, lze se racionálně ptát, jestli to nejde změnit svépomocí. Bohužel je velmi těžko přístupný a tento proces dokážou reflektovat pouze nejzkušenější amatérští mechanici a nejvybavenější nástroji, nicméně rychle popíšeme různé kroky, které je třeba provést při výměně tohoto rozvodového řemene:

 • Umístěte Volvo XC60 na stojanech a v závislosti na vašem motoru možná budete muset sundat kolo. Demontujte rozvodovky

  .

 • Abyste toho dosáhli, musíte si koupit časovací sadu, aby všechny komponenty motoru zůstaly ve správné poloze, v každém případě se váš motor rozbije. Odstraňte další prvky, které vás obtěžují (například tlumicí kladka).
 • Po uvolnění napínacích válečků odstraňte staré rozvody. Před umístěním nového musíte vyjmout všechny napínací kladky a vodní čerpadlo.
 • Namontujte nové vodní čerpadlo.
 • Namontujte nové napínací kladky, věnujte pozornost umístění každého z nich.
 • Nainstalujte novou distribuci vašeho Volvo XC60 respektováním značek.
 • Napněte pás podle údajů výrobce.
 • Dejte zbytek dohromady.
 • Ověřte, že jednotka motoru běží efektivně.
Weiterlesen:
Kontrolka bezpečnostních pásů svítí dál Volvo XC60

Kolik to stojí výměna rozvodového řemene?

A nakonec se vám pokusíme dát představu o ceně, pokud chcete vyměnit rozvodový řemen vašeho Volvo XC60 . Uvědomte si, že pokud to uděláte u mechanika značky nebo v autoservisu, jako je Feu Vert, může se cena značně lišit, ale obecně odhadujeme, že cena distribuce se liší mezi 400 900 a XNUMX XNUMX EUR , podle místa, kde to děláte, a vašeho motoru. Mějte na paměti, že soupravy obsahují řemen, napínací kladky a vodní čerpadlo.

Chcete-li získat další tipy na Volvo XC60, podívejte se na Volvo kategorie XC60.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector