Motoobleceni-kb.cz

Autoservis
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kdy vyměnit tlumiče Volvo Xc40?

Tlumiče jsou jednou z nejdůležitějších součástí výkonu automobilu, proto je nutné zajistit, aby byly vždy v dobrém funkčním stavu. Přesto to není snadné poznat kdy vyměnit tlumiče vašeho Volvo Xc40? To je přesně důvod, proč náš tým napsal tento článek, který vám pomůže najít odpověď na tuto otázku. Nejprve uvidíme, proč je nutné vyměnit tlumiče vašeho vozu, pak, kdy vyměnit tlumiče vašeho Volvo Xc40, a konečně, jaká je jejich cena.

Proč měnit tlumiče Volvo Xc40?

Než vám vysvětlím při výměně tlumičů vašeho Volvo xc40 , uvidíme, proč může být nutné je změnit. Není jednoduché zhodnotit stav vašich tlumičů, nicméně je nutné znát funkci, kterou plní, abyste pochopili zájem udržovat je v dobrém stavu. Tlumiče na vašem Volvo Xc40 jsou součástí bezpečnostních prvků. Pravdou je, že právě ony zajistí, že vaše vozidlo má dobrá ovladatelnost na silnici, udržování kontaktu kola se zemí a rovnoměrného vyvážení hmotnosti vozidla. Tlumiče navíc zajišťují váš jízdní komfort Volvo xc40 , pokud jsou opotřebované, rychleji se unaví, a proto bude usedat za volant vašeho vozidla riskantnější. Špatný stav tlumičů nakonec urychlí opotřebení jiných dílů, jako jsou silentbloky nebo pneumatiky.

Kdy vyměnit tlumiče Volvo Xc40?

.

Nyní uvidíme část, která vás očividně přivede k tomuto článku, kdy vyměnit tlumiče jeho Volvo Xc40? Poté, co jsme viděli hodnotu mít tlumiče v dobrém stavu, ukážeme vám, jak zjistit, zda je třeba je vyměnit a kdy byste měli přemýšlet o této změně.

K tomu není mnoho možností, nicméně uvedeme různé způsoby, jak zjistit, kdy je třeba vyměnit tlumiče nárazů. Volvo Xc40, tady jsou:

  • Odhadujeme, že tlumiče auta mají životnost cca 80 000 km, proto se snažte znát předchozí datum výměny tlumičů, pokud máte ojetý Volvo Xc40, nebo pro ověření kilometrů, pokud je to z první ruky.
  • Nemusíme na to nutně myslet, ale technická kontrola je spolehlivou metodou, jak zjistit, kdy vyměnit tlumiče u vás Volvo Xc40. Je zřejmé, že tato důkladná kontrola vašeho vozu (zejména od jeho vývoje v roce 2019) umožňuje provést dobrou kontrolu stavu automobilu. Pochopitelně se to ověří na vašich tlumičích přítomnost netěsnosti, deformace tyče, přítomnost koroze a jejich upevnění . Pokud máte nějaké know-how v mechanice, můžete se již sami podívat na přítomnost oleje na tlumičích, který vás varuje před možnou netěsností.
  • Pokud identifikujete, že vaše Volvo Xc40 skřípe nebo má abnormální výkon v zatáčkách nebo například při přejíždění zpomalovačů, neváhejte a podívejte se na náš článek věnovaný tomuto problému. Jedna z těchto indikací vás může upozornit na výrazné opotřebení vašich tlumičů a tedy na nutnost jejich výměny.
  • najetí Volvo Xc40 na rovném povrchu a čelem ke kapotě ověřte, zda jeden z rohů vozu není níže než ostatní. Pro přesné měření neváhejte použít svinovací metr. To vás může upozornit na zhoršení upevnění tlumiče.
  • Zkontrolujte opotřebení běhounu vašich pneumatik Volvo Xc40, skutečně, pokud zjistíte abnormální stav na „bočnicích“ vašich pneumatik, může to být signál unavených otřesů.
Weiterlesen:
Kam dát chladicí kapalinu Volvo Xc40?

Nyní znáte seznam kontrolních bodů, které existují kdy vyměnit tlumiče vašeho Volvo xc40 .

Cena za výměnu tlumičů Volvo xc40

A k dokončení tohoto článku uvidíme nyní jaká je cena výměny tlumičů na a Volvo xc40 . Rozdělíme se na dva automobilové díly, nejprve výměnu tlumičů u odborníka a poté samotnou cenu tlumičů, pokud si je chcete nechat namontovat kamarádem nebo sami, zjistěte pod dvěma simulacemi:

  • Změna ceny tlumičů Volvo Xc40 od ​​specialisty: Pokud měníte tlumiče na svém voze u specialisty, doporučujeme vám, pokud máte malý rozpočet, jít raději do autocentra jako je Feu Vert, které vám nabídne mnohem levnější ceny než mechanik vašeho Volvo Obchodní zastoupení Xc40. Nicméně, pokud máte a Volvo Xc40 s klasickou povrchovou úpravou budete muset počítat mezi 400 a 700 eur podle druhu mechanika a spíše mezi 700 a 1000 eur, pokud se jedná o sportovní model.
  • Cena nákupu tlumičů za Volvo Xc40 na specializovaném webu: Nakonec, pokud chcete provést změnu sami, nákup „generických“ tlumičů na specializovaných webech, jako je oscaro, vám umožní dosáhnout významných úspor, pro sadu předních tlumičů budete potřebovat 50 až 150 eur, neváhejte podívejte se na nabídku na Oscaro, a pokud chcete změnit zadní tlumiče, je to spíše mezi 50 a 100 eur, idem, kliknutím na odkaz získáte ceny a různé dostupné modely.

    Pokud chcete více průvodců na Volvo Xc40, přejděte k našemu Volvo kategorie Xc40.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector