Motoobleceni-kb.cz

Autoservis
0 View
Article Rating
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Okno přilepené Volvo XC90, co mohu dělat?

Přestože novější auta jsou stále lepší a lépe izolovaná, v létě jsou stále pecí. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak v létě rychle odvádět toto teplo, nebo vám v zimě pomoci snížit mlhu, je otevřít okna, když jedete. Nicméně, často vaše okna se nemusí otevřít nebo se mohou zaseknout otevřít nebo zavřít . V tomto případě, co mám dělat, když mám okno přilepené na mém Volvo XC90? Právě na to se pokusíme odpovědět v tomto článku, nejprve objevíme případ přilepeného ručního okna Volvo XC90 a za druhé případ elektricky ovládaného okna.

Přilepené manuální okno Volvo XC90

Systémy mezi elektrickým oknem a manuálním oknem se však liší, pokud okno vašeho Volvo XC90 je zaseknutý v otevřené nebo zavřené poloze , po technické stránce toho moc nenahradí, ale v otevřené poloze to nutně dráždí, riskujete odcizení vozidla nebo přečkání špatného počasí a to, že vnitřek vašeho Volvo XC90 kvůli vlhkosti plísní nebo má elektrické problémy.

Proč je ruční okno mého Volvo Zaseknutý XC90?

Pokud jste v případě, kde ruční okno vašeho Volvo XC90 se zasekl v otevřené nebo uzavřené poloze existují dva nejdůležitější motivy, které vám mohou ukázat toto zablokování:

 • Kabel regulátoru okna je zamotaný nebo zlomený: Toto zabrání systému v zvedání nebo spouštění okna.
 • Těsnění nebo vodítka skla jsou rozbitá: Zabrání optimálnímu pohybu skla nahoru a dolů.

Jak otevřít zaseknuté ruční okno na mém Volvo XC90?

Nyní jsme viděli, proč ruční okno vašeho Volvo XC90 je uzamčen v otevřené nebo zavřené poloze. Nyní probereme alternativy, které máte k dispozici, abyste mohli odblokujte okno svého Volvo XC90 . Abyste toho dosáhli, nepotřebujete příliš pokročilé mechanické znalosti, manuální mechanismy jsou docela snadné. Budeš muset vyjměte těsnění ze svých dveří pro přístup k systému stahování oken. Při vizuální kontrole rychle zjistíte, zda jsou některé prvky zraněny, jako jsou okenní podpěry nebo rameno páky, zda je kabel zamotaný nebo zda jsou kolejnice zlomené, což blokuje okno vašeho Volvo XC90. Pokud se jedná pouze o kolejnice, můžete je zkusit vrátit na webovou stránku a promazat, jinak budete muset součást vyměnit, proto budete muset nejprve opatrně vyjmout sklo, abyste získali přístup k systémům, aby bylo možné správně vyměnit.

Weiterlesen:
Kam dát chladicí kapalinu Volvo XC90?

Zaseknuté elektrické okno Volvo XC90

Nyní pojďme k nejobecnějšímu případu, a elektricky ovládané okno zablokováno Volvo XC90 . Ve skutečnosti jsou elektrická okna nutně obtížnější než okna manuální, a proto nutně přinášejí svůj podíl na dalších problémech.

Proč mám elektricky ovládané okno Volvo Zaseknutý XC90?

Začněme tedy možným původem okna zablokovaného na Volvo XC90:

 • Vadné motory navíječe oken: Ve skutečnosti je to jeden z nejčastějších faktorů selhání navíječe oken, protože tyto motory se časem unavují a mohou být znehodnoceny. Obecně to můžete zjistit, protože než úplně rezignují, začnou se unavovat a okno se zvedá stále méně a méně rychle.
 • Jeden z rychlostních stupňů systému zvedání oken zabrzdí nebo rozbije, v tomto případě byste měli při stisknutí tlačítka zvedání oken slyšet specifický hluk.
 • Stejně jako u ručního stahování oken se může jeden z kabelů přetrhnout nebo zamotat do bubnu systému, navíc byste měli slyšet hluk při aktivaci okna vašeho Volvo XC90

  .

 • Pojistka zdvihu okna je vadná, takže motor vašeho zdvihu okna není napájen Volvo XC90

  .

 • Ovládací knoflík je odpojený nebo vadný

Jak odemknu zaseknuté elektrické okno na mém Volvo XC90?

Nyní, když jsme viděli všechny možné příčiny zablokování okna Volvo XC90, je čas, abychom vám pomohli vyřešit tento problém, zde jsou různé techniky, které budete moci umístit na webovou stránku, abyste odblokovali okno vašeho Volvo XC90:

 • Než začnete dělat cokoli jiného, ​​opatrně vyjměte obložení dveří, abyste zabránili roztržení sponek, které je drží na webu.
 • Jakmile se dostanete před systém, musíte otestovat elektroinstalaci, odpojit napájecí kabely od motoru a pomocí voltmetru ověřit, že máte proud kolem 12 voltů při stisknutí tlačítka zvedacího okna. Pokud tomu tak není, budete se muset podívat na pojistku zdvihu okna na svém Volvo XC90, přečtěte si prosím náš článek, který vám pomůže jej identifikovat. Pokud je vaše pojistka v dobrém stavu, zkontrolujte napájecí vodiče, jeden z nich musí být přerušen

  .

 • Pokud je to zamotaný kabel, můžete to zkusit odebráním skla z jeho držáků, abyste jej vrátili na webovou stránku, jinak bude nutné jej změnit.
 • Pokud jde o motorovou jednotku, základní originální náhrada bude tím nejlepším řešením, ve skutečnosti mrtvá motorová jednotka není obnovitelná.
 • Pokud je to jedna z okenních podpěr, která je na vašem zlomená Volvo XC90, můžete je snadno vyměnit, protože se jednoduše přicvaknou nebo přišroubují na vaše okno.
 • A konečně, pokud se nic nestane, když zapnete ovládací knoflík a zkontrolovali jste všechna elektrická připojení, odpojte knoflík a zjistěte, zda je skutečně připojen nebo není přerušen.
Weiterlesen:
Zaseknutý kufr Volvo XC90, co mohu dělat?

Teď to víte jak se zbavit zaseknutého okna Volvo XC90/strong, některé opravy jsou obtížnější než jiné, pokud je nezvládnete sami, jděte za svým technikem, který je bude schopen udělat za vás.

Chcete-li zjistit další tipy na Volvo XC90, podívejte se na Volvo kategorie XC90.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector